Simán verték a tavalyi kupadöntőst

2017.01.04 - 21:25

A Román Kupa tavalyi kiírásának a döntőse, a Brassói Olimpia nem boldogult honi játékosaival szerdán Szatmárnémetiben, így a VSK várhatja előnnyel a női kosárlabda sorozat első fordulójának a visszavágóját, amelyet vasárnap rendeznek.

Tizennyolc pontos előnnyel várja a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a brassói visszavágót, így a Román Kupában való továbbjutás tekintetében Jose Araujo edző alakulata az első számú esélyese lett.

Szerda késő délután a Both Katalin Sportteremben 78–60-ra nyert a VSK a tavalyi kiírás döntőse, a vendég Olimpia ellen, habár a játék képét tekintve, a különbség talán kicsit nagyobb is lehetett volna. A papírforma ugyanis érvényesült: a brassói alakulat sokkal gyengébb, ha a mérkőzés ideje alatt állandó jelleggel két romániai játékost kell a pályán tartson. Ráadásul egyik legjobb játékosuk Biljana Pesovic sem remekelt, így gyakorlatilag egy játékos, Michaela Houser vitte a vállán az Olimpiát.

A VSK viszont elég jól teljesített. Nem mondhatni, hogy tökéletes meccset játszott a csapat, hiszen hibák ezúttal is bőven adódtak. Morgan Batey az eddigiekhez képest pontatlanabb volt, Flavia Ferenczi és Laza Enikő sem nyújtották a legjobb teljesítményüket, Adina Pop pedig felismerhetetlenül gyengén játszott. Viszont Oláh Andrea ismét „magához tért” és remekül játszott, a hárompontos dobásai pedig majdnem hibátlanok voltak (6-ból 5 találat). Matea Tavic felépült sérüléséből, és nagyon sokat segített a csapat játékán, többször irányítóként mozgatta a VSK támadásait. Chastity Reed is hatékony volt, de az indulatain való uralkodást még gyakorolnia kell, hiszen majdnem kipontozta magát még az első félidőben. Így is tripla-duplát teljesítményt nyújtott: 17 pont, 12 lepattanó, 11 gólpassz.

Az eredmény alakulását tekintve elmondható, hogy az Olimpia csak a mérkőzés kezdésekor, 0–0-s állásnál volt egyenlő ellenfele a VSK-nak. Araujo csapata ugyanis végig kezében tartotta a találkozót, egy pillanatig sem forgott veszélyben a szatmári győzelem. A 4. percben Oláh Andi triplája, majd Tavic duplája már tizenkét pontot tett a két csapat közé (18–6), majd fél perccel később Andi újabb három pontosa beállította az első negyed legnagyobb különbségét (21–8). Innen zárkózott fel az Olimpia öt pontra (25–20), de a 14. percben ismét visszaállt a tizenhárom pontos fór (35–22). Nem ment a vendégek játéka, az Olimpia edzője, Dan Calancea pedig már nem bírt uralkodni az indulatain és a bírókon próbálta levezetni dühét. Az első félidő végén még csak figyelmeztetést kapott a tréner a sípmesterek részéről, amikor fél másodperccel a játékidő lejárta előtt befutott a pályára, viszont a 27. percben már nem volt kegyelem és technikai faultot ítéltek a bírók. Orosz Andi értékesítette a szabaddobást, a támadásból pedig Reed betalált, de fél perccel később Andi újabb triplája és Tavic duplája után máris húsz pont volt a VSK előnye (61–41). Egy 3 perces 9–0-s sorozattal zárkózott fel ismét a brassói csapat (61–50), de közelebb már nem sikerült „jönni”, Araujo tanítványai „tisztes” távolságra tartották az ellenfelet. Sőt, a 38. percben Batey pontjaival már huszonkettő volt a két csapat között (76–54), amit meg lehetett volna tartani a végére is, de az amerikai lány öt másodperccel a vége előtt eladta a labdát, a kontrából pedig Houser betalált, így a vasárnapi visszavágóra plusz tizennyolccal utazik a VSK (78–60).

„A két román játékos kötelező használatának a szabálya ma kedvezett nekünk. Szerintem nálunk vannak a hazai bajnokságban a legjobb honi játékosok. Most már csak abban bízom, hogy a sérüléshullám kikerül és teljes kerettel tudunk felállni a hátra levő meccseken. Nagyon kellett ez a mai győzelem, de még nem jutottunk tovább. Nehéz visszavágó vár ránk Brassóban” — értékelt a mérkőzés után Oláh Andi.

A retúrt vasárnap rendezik Brassóban, a Dumitru Popescu Colibași Sportteremben, a találkozó 18 órakor fog kezdődni.

Román Kupa, 1. forduló, 1. mérkőzés

Szatmárnémeti VSK – Brassói Olimpia 78–60 (27:20, 15:14, 19:11, 17:15).

VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Reed (17/12/11), Pop, Oláh (23/5/2), Ferenczi (0/3/1), Laza (6/5/4), Batey (15/14/3), Tavic (17/2/4). Vezetőedző: Jose Araujo.

Olimpia (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Pesovic (6/7/2), Ghizilă (2/4/1), Ferariu (0/2/0), Ardelean (5/3/1), Webb (6/5/0), Al Ash Hab, Crăciun (2/2/0), Houser (32/6/5), Higgins (7/12/4). Vezetőedző: Dan Calancea.