Sima győzelem Kolozsvár ellen

2022.01.09 - 13:58

Nem volt kérdés: a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata simán verte idehaza szombat este a vendég Kolozsvári CS Universitateát, és behúzza az idénybeli tizedik győzelmét, ezzel pedig őrzi a harmadik pozíciót a Nemzeti Liga táblázatában.
Miguel Lopez edző semmit sem bízott a véletlenre, és ugyanazzal a felállással kezdett mint szerdán, az Arad elleni Román Kupa-mérkőzésen. Miljana Dzombeta, Fodor Márta, Paloma Cucu, Katarina Vuckovic és Stephanie Kostowicz futott fel a pályára a labdafeldobásra, és a labdaszerzést követő első támadásból utóbbi meg is szerezte a VSK első pontjait (2–0). Másfél perc telt el, és Kostowicz újabb pontjaival 6–0 volt állás, Fodor Márta találata után pedig a 3. percben már nyolc volt közte (8–0).
A negyed végén Sparkle Taylor pontjai növelték tizenegyre a VSK fórt (24–13). Utána sem állt meg a szatmári henger, a 17. percben pedig Taylor triplája után 45–21-es állásnál érezte úgy az „egyetemisták” edzője, Iannis Koukos, hogy időkéréssel meg kell törje a hazaiak lendületét. A terv bevált, hiszen az első félidőben még csak huszonhat volt a VSK előnye (52–26).
Fordulás után sem változott a játék képe, a 23. percig ugyanis harminckettőig nőtt a fór (62–30). A harmadik negyedben harmincnyolc pont volt a legnagyobb különbség (72–34), viszont 31. percben az utolsó meccsén játszó Sierra Moore kosara már negyvenet tett közé (78–38).
Ha lehetett volna, akkor a kolozsváriak vélhetően már bedobták volna a törölközött. Viszont az utolsó tíz percet is kötelezően le kellett játszani, azonban a pályán már csak egy csapat játszott. Az Universitatea már teljesen feladta a játékot: Khiana Johnson kettőből egy szabaddobást értékesített a 34. percben (84–39), majd két perccel később Bianca Stoica triplája akadt be (90–42). A vendégek részéről ennyi volt az összes találat a negyedik negyedben, így érthetően folyamatosan nőtt a két csapat közötti fór. Biszák Boglárka pontjai zárták a mérkőzést (96–42), és ezzel beállította a találkozó legnagyobb különbségét is.
Ez volt a bajnokság alapszakaszában az odavágó utolsó fordulója. Viszont nincs vakáció, szerdán ugyanis kezdődnek a visszavágó fordulók, a VSK pedig itthon „kezd”: az Agronomia Bukarest házigazdája lesz. A két együttes első mérkőzésén a szatmáriak 91–57-re győztek Bukarestben.
Emellett a VSK-nak még pótolnia kell egy mérkőzést, hiszen a Kézdivásárhelyi SE elleni bajnokit nem tudták lejásztani a kiírt időpontban. Ezért várja csak a harmadik helyről a bajnoki folytatást, ugyanis az odavágót az élen záró aradiaknak 13, a második Sepsinek 12 lejátszott mérkőzése van.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 13. FORDULÓ
Szatmárnémeti VSK – Kolozsvári CS Universitatea 96–42
VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Miljana Dzombeta (6/3/12), Fodor Márta (10/4/2), Katarina Vuckovic (13/13/1), Paloma Cucu (4/1/1), Stephanie Kostowicz (6/2/1) – Sierra Moore (17/4/0), Szmutku Renáta (2/0/1), Selena Kirberg (3/4/1), Dora Ardelean (7/2/1), Sparkle Taylor (22/4/1), Boglarka Biszak (6/3/1). Vezetőedző: Miguel Lopez.
Kolozsvár (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Khiana Johnson (6/3/2), Alexandra Uiuiu (11/3/3), Amira Al Ash Hab (4/5/0), Taneka Lasha Rubin (5/4/1), Andreea Fleșer (8/0/1) – Bianca Mihășan (3/1/0), Laura Bota, Roxana Popovici, Bölöni Noémi (0/2/0), Bianca Stoica (3/0/0), Alexia Rus (2/0/0). Vezetőedző: Iannis Koukos.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.