Sima győzelem és továbbjutás

2016.10.04 - 17:52

Két 11-es, két kiállítás és három gól volt a keddi szászrégeni „sárdagasztásban”, amelynek a végén a Szatmárnémeti FC Olimpia ünnepelhette a továbbjutást. 2012-után ismét élvonalbeli csapattal játszhat sárga-kék legénység a főtáblán.

Egyértelmű mezőnyfölényben játszott a Szatmárnémeti FC Olimpia Szászrégenben kedd délután, a harmadosztályos Avântul elleni kupamérkőzésen, a 3–0-s sikerrel pedig továbbjutott a sorozat főtáblájára, a legjobb harminckét csapat közé.

Kedden morcos idő és rendkívül gyatra minőségű pálya fogadta a másodosztályos alakulatot. A meccs ideje alatt majdnem végig esett az eső, így a szatmáriak voltak a határozottabbak és jobbak. Az Avântul csapatának 90 perc alatt egyetlen kaput eltaláló lövése volt, de Șuta azt is könnyedén védte. Ezzel szemben az Olimpia játékosai körbelőtték a szászrégeni kaput, és rengeteg munkát adtak az ellenfél kapujának. Pedig Bogdan Andone ezúttal is pihentette több alapjátékosát. Többek között Ciul, Onicaș, Muntean, Vasile Pop és Feier maradt kispadon, ők frissen várhatják majd a szombati ștefănești-i bajnoki meccset. Remélhetően addig felépül Heil is, aki Achilles-ín–dagadás miatt csak sántikálni tudott a tegnapi mérkőzés végén .

Az első félidő derekán jött az első szatmári találat: a kapura törő Faurt (képünkön sárga mezben) kaszálta el az ellenfél kapusa, aki az esetet megúszta egy sárga lappal, de az Olimpia vezetést szerzett Pană góljával, aki nem hibázta el a megítélt 11-est (0–1).

A második félidő elején az Olimpia kettőre növelte előnyét: szögletből ívelt labdát Heil fejelt a kapuba (0–2). Ezután kiengedett a szatmári csapat, így magukra húzták az ellenfelet, aki egyre több helyzetet tudott kialakítani magának, de még mindig nem jelentettek különösebb veszély a szatmári kapura. A 80. percben aztán emberelőnybe került az Avântul, miután Krausz a második sárga lapját is megkapta, de mindezek ellenére Șutát a munkanélküliség veszélye fenyegette. A ráadás perceiben az Olimpia megadta a kegyelemdöfést: egy kontránál Merdariu lerántotta Burát, amiért a szászrégeni játékost piros lapot, a szatmáriak pedig tizenegyest kaptak, a büntetőt pedig Faur magabiztosan értékesítette (0–3).

Így négy év után ismét főtáblára került az Olimpia. A román szövetség csütörtökön 18 órától rendezi majd a 16-od döntős párosításainak a sorsolását, a szatmáriak pedig nagy eséllyel kerülhetnek szembe egy élvonalbeli csapattal. Karda Attila csapatmenedzser lapunknak elmondta, bízik abban, hogy topcsapatot kap ellenfélnek az Olimpia, amely nagy közönséget vonz majd a stadionhoz.

Román Kupa-selejtező, 4. forduló

Szászrégeni Avântul – Szatmárnémeti FC Olimpia 0–3.

Gólszerzők: Pană (31. perc – 11-esből), Heil (53.), Faur (90+2. – 11-esből).

Kiállítva: Merdariu (90+1. perc), illetve Krausz (80.).

FC Olimpia: Șuta – Duruș, Mureșan, Heil, Iuhas, Krausz, Pană (Takács, 60. perc), Villand, Tudoran (Erdei, 75.), Kanaloș (Bura, 80.), Faur. Vezetőedző: Bogdan Andone.

Továbbjutottak még: Academica Clinceni, Temesvári ASU Poli, Foresta Suceava, Kisbecskereki Nuova Mama Mia (Liga 3; az aradi UTÁ-t verte), CS Balotești, Nagyváradi Luceafărul, Galaci Metalosport, Dévai Cetate, Bukaresti Dinamo II, Kudzsiri Metalurgistul.