Sikerült megdolgoztatni a bajnokot

2016.08.31 - 08:50

Csak az első és az utolsó percekben tudta megmutatni tudása legjavát a Szatmárnémeti VSK-val szemben a Bajnokok Ligája csoportkörére készülő román bajnokcsapat, a Bukaresti Dinamo.

Meggyőző játékkal rukkolt elő a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata, amely némely pillanatokban méltó ellenfele volt a bajnoki címvédőnek, és a Bajnokok Ligája csoportkörére készülő Bukaresti Dinamonak. Igaz, a fővárosiak csak akkor erőltették a játékot, amikor már érezték, hogy „gond lehet”, viszont a szatmári legények játékában látható volt a fantázia, a csapatjáték és sok akció intelligens levezetése. Másrészt a két kapus, Lucian Cioroiu és Orbán Szilárd is remek teljesítmény nyújtottak.

A találkozó a bukarestiek főlényével kezdődött, és az első negyed órában három-négy gól távolságra tartották a szatmáriakat. Suciu, Oláh, Munea és Stan taláataival viszont 14–13-ra zárkózott fel a VSK a 26. percben, és bár a Dinamo ismét felállította a három gólos fórt, a szünetig Várady Gyula vezetőedző legényeinek még sikerült faragni egyet a hátrányból (19–17). Az első felvonás egyébként Crăciun góljával zárult, akiről a szó szoros értelmében letépték a mezt a bukarestiek. A VSK játékosa így a második félidőt egy fehér, szám nélküli pólóban folytatta. De nem is ez volt a szenzáció, hanem az, ahogy a szatmáriak kezdték a második fél órát. Munea, Oláh, Bejinariu és Stan góljai, illetve Orbán védései után 19–22 volt az állás a VSK javára a 37. percben. Vagyis az első hét percben a BL-résztvevő román bajnok még gólt sem szerzett, és ez köszönhető egy remek védekezésnek és kiváló kapusteljesítménynek. Utána viszont hősökből lettek vétkesek a VSK egyes játékosai: Dinescu és Stan is megengedhetetlen egyéni hibái miatt, Dinamo három perc alatt, gyors kontrákból megfordította az állást (24–22). A Várady legénység ezután lassan „elfogyott”, az 52. percig még tartani tudták a két gólos hátrányt (28–26), de a hajrában már kijött a két csapat közötti értékbeli különbség is, így 34–27-es állásnál, illetve egy újabb Orbán-védés után ért véget a bukaresti bajnoki meccs.

„45 percig nekem is tetszett a fiúk játéka. A végén viszont oda lett az egész odaadó munkánk. Itt látszott gyakorlatilag az, hogy nem volt elég időnk összerakni még a játékunkat, hogy nem volt elég időnk felkészülni. De ez lassan összeáll majd és bízom abban, hogy meccsről meccsre jobbak leszünk — értékelt a találkozó után Várady. A kapusok nagyon jól teljesítettek. Ha így védenek továbbra is, akkor remek dolgunk lesz. Örülök annak is, hogy a fiúk követték utasításaimat és pontosan játszottak. A Dinamo sok esetben hat nullás védekezéssel állt fel, ekkor igyekeztünk kivinni a szélre a játékot, Oláh és Bejinariu pontos dobásai pedig gólokat hoztak. De most el kell felejteni ezt a mérkőzést és a következő bajnokira akarunk koncentrálni. A fiúk is már alig várják a jövő hét szerdai, Focșani elleni hazai meccset. Reméljük, hogy telt ház előtt egy győzelemmel ünnepelhetünk idehaza” — folytatta a fiatal szakvezető.

„Nehéz meccs volt, de lehet, hogy mi is kissé félvállról vettük az újonc ellenfelünket” — ismerte el a meccset követő televíziós interjúban Ionuț Irimuș, a Dinamo kapusa, aki Orbánhoz hasonlóan remek napot fogott ki.

Férfi kézilabda, Nemzeti Liga, 1. forduló

Bukaresti Dinamo – Szatmárnémeti VSK 34–27 (19–17).

Dinamo: Irimuș, Grigoraș, Constantinescu – Ragot 7 gól, Vrankovic 6, Sajad Esteki 6, Allahkaram Esteki 5, Savenco 4, Mironescu 3, Șania 1, Capotă 1, Câmpan 1, Mousavi, Mocanu. Vezetőedző: Eliodor Voica.

VSK: Cioroiu (4 védés), Orbán 9 – Oláh 6 gól, Stan 5, Bejinariu 5, Munea 4, Crăciun 3, Suciu 3, Dinescu 1, Morar, Mureşan, Mateş. Vezetőedző: Várady Gyula.

Konstancai HC Dobrogea de Sud – Temesvári Poli 25–26.