Sikerült a Steauának: BL–csoportban a fővárosiak

2013.08.28 - 13:30

Négy év után ismét, történelme során pedig hetedik alkalommal szerepelhet a Steaua labdarúgócsapata a Bajnokok Ligája csoportkörében, miután az idegenben szerzett több góllal búcsúztatta Lengyelországban a kedd esti házigazdáját, a Legia Warszawát.

A hat selejtező–mérkőzés sem okozott akadályt a Steauának, hogy kvalifikálja magát a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörébe: Laurenţiu Reghecampf edző tanítványai a varsói 2–2-es döntetlen után búcsúztatták a Legia Warszawát a legrangosabb európai kupasorozat rájátszásában, így a fővárosiak várhatják csütörtök délután a monacói csoportbeosztás sorsolását.

A múlt heti, bukaresti 1–1 után, a kedd esti visszavágó előtt rengeteg optimizmussal töltődtek fel a Steaua játékosai, és ennek hamar meglett az eredménye a „varsói pokolban”, ahol a Legia 26 ezer szurkolója fergeteges hangulatot varázsolt a stadionban. A fővárosiaknak nem remegett meg a lábuk és a 7. percben már vezetést szereztek Stanciu révén, aki a 16-oson belül, pazar lábmozdulattal rázta le védőjét és másik két lengyel játékost, majd jobb oldalról a hosszú sarokba emelte a labdát. Még fel sem ocsúdtak a lengyelek, amikor Piovaccari kettőre növelte a románok előnyét: a 9. percben az olasz csatár remek labdát kapott bal oldalon Filiptől, a büntetőterületen még egy csel is belefért a támadásba, majd laposan, Kuciak kapujának hosszú sarkába lőtte a lasztit.

Ezután tértek magukhoz a lengyelek és a fanatikus drukkerek bátorítására átvették az irányítást. A Steaua viszont leblokkolt, így magára húzta ellenfelét, amely még a szünet előtt szépített: Wawrzyniak bal oldali beadására szabadon érkezett a veterán Radovics, aki középről, 9 méterről, Latovlevici-et is „elgázolva” fejelte a labdát a kapuba. Hiába a további mezőnyfölény, az első félidőben több találat már nem született, ezért a fordulás után ott folytatták a lengyelek, ahol az első háromnegyed óra végén abbahagyták. Viszont eredménytelenül próbálkoztak és az ötletek is elfogytak. Így kiegyenlítődött a játék, a Steaua pedig újabb helyzeteket dolgozott ki, de Filip, Adi Popa és Adi Cristea sorra kihagyták azokat. Utóbbi ráadásul az utolsó ráadáspercben egy hibát is elkövetett Tătăruşanu kapuja előtt, ugyanis gyenge passzát Rzezniczak csípte el, aki a 16-os belül, ziccerből nem hibázott a Steaua kapuja előtt. A Legia ezután egy gólra volt a továbbjutástól, de már nem volt idő a győztes találatra, ugyanis a portugál sípmester Pedro Proenca, az előzőleg jelzett négy perc hosszabbítás végén lefújta a találkozót, így a Steaua a történelme során hetedik alkalommal játszat a BL csoportkörében. Utoljára a 2008/09-es idényben szerepelt a legrangosabb európai kupasorozat főtábláján. Ebben az idényben a Steaua a 2. selejtezőkörben kapcsolódott a küzdelmekhez, ahol Vardar Szkopjét kettős győzelemmel (5–1) búcsúztatta, majd a következő fordulóban a fehéroroszországi 2–0-s siker után 1–1-et játszott hazai pályán a Dinamo Tbiliszivel.

Csütörtökön 18 órától Monacóban sorsolja ki az európai szövetség (UEFA) a BL–csoportok beosztását. A résztvevő 32 együttest nyolc, egyenként négy csapatos szériába sorolják, a Steauát a negyedik kalapból fogják kihúzni. Az már biztos, hogy az első kalapba a címvédő Bayern München, továbbá az FC Barcelona, a Chelsea, a Real Madrid, a Manchester United, az Arsenal, az FC Porto és a Benfica került, a második kalapba sorolták az Atlético Madrid, a Sahtar Donyeck, az AC Milan, a Schalke 04, az Olympique Marseille, a CSZKA Moszkva, a Paris Saint–Germain és a Juventus együtteseket, míg a harmadik kalapból a Zenit, a Manchester City, az Ajax Amsterdam, a Borussia Dortmund, az FC Basel, az Olympiacos, a Galatasaray és a Bayer Leverkusen csapatokat sorsolják ki. A felsoroltak közül az AC Milan és a Zenit szerda este játszotta a BL–rájátszás visszavágóját. Az olaszok hazai pályán fogadták a PSV Eindhovent (a hollandiai 1–1 után), míg a szentpéterváriak a portugáliai 4–1 után játszottak Oroszországban a Pacos Ferreira csapatával. Továbbjutás esetén kapják meg helyüket az említett kalapokban.

Bajnokok Ligája, rájátszás, visszavágó

Legia Warszawa – Steaua 2–2 (Radovics 27. perc, Rzezniczak 90+4., illetve Stanciu 7., Piovaccari 9.); továbbjutott: a Steaua 3–3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.

PAOK – Schalke 04 2–3 (Atanasziadisz 53., Kacuranisz 79., illetve Szalai 43., 90., Draxler 67.); tj.: a Schalke, 4–3-mal.

Arsenal – Fenerbahce 2–0 (tj.: az Arsenal, 5–0-val)

Austria Wien– Dinamo Zagreb 2–3 (tj.: az Austria, 4–3-mal)

FC Basel – Ludogorec Razgrad 2–0 (tj.: a Basel, 6–2-vel).