Sőt, nem csak mutatták, hanem el is adták őket, némelyiket a vártnál gyorsabban is. Ugyanis nagy volt az érdeklődés Simon Ferenc, Szűcs Hajnalka és Gaál Mátyás zöldségei és gyümölcsei iránt, sokan válogattak Boda László és Tivadar Rodica méhészek termékei közül és jól fogytak a Butka, a Nastase és a Nachbil pincészetek borai és pálinkái is. És ha már az italoknál tartunk: a napokban csatlakozott a védjegyhez a HB Traditional Brewery kézműves söröket gyártó vállalkozás, melynek termékei szintén jelen voltak a vásáron. A Weinberger hústermékek már az illatukkal is vonzották az érdeklődőket, a Fantezia Decor pedig édességekkel csábította a vevőket, míg a St. Martin’s Elixis standjánál lekvárok és szörpök – na meg vásárlók - sorakoztak.
De hogy ne csak az élelmiszerekről essen szó: a vásárban kézműves termékekből is nagy volt a választék. A Marta Crochet Art és a Kézműves Ruhák standjainál különleges ruhaneműket, Pótor Mónika standjánál egyedi ékszereket láttunk. A Mosolyház standjánál speciális igényekkel élők által készített dekorációkat lehetett vásárolni.
Lévai József és Lazin Gavril bőrdíszművesek termékeik legjavával vesznek részt a vásáron.
Bár az időjárás nem volt ideális a vásárnak, ennek ellenére meglehetősen sokan sétáltak és nézelődtek a Kossuth-kertben, mások mellett Pataki Csaba megyei tanácselnök és Kereskényi Gábor polgármester – mindketten a Szatmári Termék kezdeményezés felkarolói és bátorítói -, valamint Magyar Lóránd parlamenti képviselő, a védjegy létrehozásának ötletgazdája és projektvezetője.
Természetesen a rendezvény első napján és a folytatásban is a vásár a járványügyi előírásoknak megfelelően zajlik, a szervezők felelősséget éreznek a résztvevők egészségéért.
A vásár vasárnap folytatódik, a szervezők 10 és 18 óra között várják az érdeklődőket és a vásárlókat, hogy azok közelebbről is megismerkedhessenek a termékkel, amelyekre szatmáriként igazán büszkék lehetünk!