Sereghajtó kipipálva, jön a java

2016.11.05 - 15:56

Nem borult a papírforma: a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata nyert a sereghajtó vendégeként a Liga 2 tizenötödik fordulójának a mérkőzésén, hiszen Andone csapata 7–1-re verte a Berceni-t.

Nem engedhetett meg magának egy hibát a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapatának a legénysége szombaton, Bufteán, a sereghajtó ACS Berceni vendégeként, hiszen a bajnokság hátra maradt részében a Târgoviște, a Vâlcea, a Suceava és a Brăila lesznek az ellenfelek, tehát húzós lesz a hajrá a sárga-kékeknek. Ennek megfelelően a gólkülönbségen is javított egyet a szatmári csapat szombaton, hiszen kiütéses győzelmet mért az Ilfov megyei ellenfelére.

A válogatott által használt edzőpályán vélhetően megilletődött a szatmári legénység, ugyanis elaludt a védelem a 7. percben, amikor Ettien a 7. percben zavartalanul fejelhetett a 16-oson belül és vezetést szerzett csapatának (1–0). Szerencsére ez a gól felébresztette a szatmári legénységet, és öt perc múlva egyenlítettek: Onicaș 20 méterről Iancu kapujának vinklijébe ívelte a labdát (1–1). Pană, Pop és Muntean kihagyott helyzetei után sikerült fordítani az állást: Muntean kontrából, 25 méterről emelte a labdát a kapujából kimozduló Iancu felett, a felszabadítani érkező védő viszont már nem tudta kikotorni a labdát a gólvonal előtt (1–2).

A fordulás után még negyed órán keresztül tartotta magát a Berceni, majd a csapatkapitány, Heil fejesgólja (1–3) megadta a „rajtot” a szatmári gólözönnek: a 69. percben Onicaș újabb bombagólját (1–4) Pană távoli találata követte (1–5), a 78. percben pedig Tudoran tizenegyest értékesített (1–6). Muntean a hajrában kapufás góllal zárta a meccset (1–7) és a „nyílt edzést” a következő sokkal nehezebb mérkőzések előtt.

„Addig volt nehéz a meccs, ameddig elkaptuk a tempót. Ezután azt történt a pályán, amit mi akartunk: sok helyzetet hoztunk össze, sok gól rúgtunk. Az első 60–65 percben az ellenfél is tartotta magát, utána, valószínűleg, a fáradság kiütött rajtuk. Nagyon örülök, hogy ezen a pályán volt a mérkőzés, hiszen a jó minőségű játéktér kedvez a játékunknak. Az eredmény és a teljesítmény azt mutatja, hogy jó úton halad a csapat, hiszen ez már a hetedik veretlen meccsünk, legutóbb a Juventus győzött le minket bajnoki mérkőzésen” — nyilatkozta Andone, aki már a következő találkozóról is beszélt: „Nagyon nehéz hét vár ránk, hogy alaposan felkészüljünk a Chindia elleni szombati meccsre. Nincs rajtunk semmilyen nyomás, de a maximumot akarjuk kihozni abból a találkozóból is. Akarjuk az újabb győzelmet és a három pontot.”

Szombaton 12.30 órától rendezik majd az Olimpia – Chindia találkozót, amelyet a Digi Sport és a Dolce Sport is közvetíteni fog.

Liga 2, 15. forduló

ACS Berceni – Szatmárnémeti FC Olimpia 1–7 (1–2).

Gólszerzők: Ettien 7. perc, illetve Onicaș 12., 69., Muntean 45., 88., Heil 60., Pană 75., Tudoran 78. (11-esből).

Berceni: Iancu – Ferariu (Aioanei, 36. perc), Sfrijan, Neagu, Grumezescu, Apostol, Ettien, Ion, Badea, Matei, Lupu. Vezetőedző: Mugur Bolohan.

Olimpia: Anca-Trip – Ciul, Onicaş, Heil, Duruş, Krausz, Rus (Villand, 66. perc), Pop (Tudoran, 55.), Muntean, Pană, Luduşan (Faur, 72.). Vezetőedző: Bogdan Andone.