Szatmárnémeti

Segítsenek bölcsen, ne legyenek naivak!

2021.04.07 - 19:00

Nehéz és furcsa időket élünk, amelyekre sokunk nem is gondolt volna. A járvány sok ember életét felforgatta, különösen a krónikus betegekét, akik kétségbeesetten keresik a körülöttük élők segítségét, támogatását. Sajnos előfordul, hogy ez nem mindig a legszerencsésebben alakul, olykor pedig akár az alapgondolattól eltérő szándékkal is találkozhatunk. Szerencsére mindig akad valaki, aki gyorsan válaszol a különösen a közösségi médiában megjelenő segítségkérésekre anélkül, hogy elgondolkodna azon, vajon a felajánlott és átutalt támogatás valóban eljut-e az azt igénylőhöz.

„Nézzenek utána a különböző csoportokban megjelent humanitárius felhívásoknak! Előfordulhat, hogy olyan emberekkel kerülnek kapcsolatba, akik nincsenek tudatában annak, hogy valójában mire vállalkoztak, mire toboroznak vagy gyűjtenek. A támogatások könnyen ellenőrizhetetlen utat vehetnek, az önök nemes gesztusai pedig nem érnek célba, pedig az egész igencsak humanitárius gyűjtésnek tűnt. Gyakran akadnak olyan meggondolatlan hirdetések, melyek felhívásként hatnak, kihasználják a közösség jóindulatát és nagylelkűségét, különféle üzenetekkel próbálják érzékennyé tenni az embereket, és felhívni a figyelmüket a segítségnyújtásra, aztán valahogy mégis egyik napról a másikra eltűnnek a számlára kapott pénzzel. Végül pedig az, akinek gyűjtenek, valódi támogatás nélkül, csak ígéretekkel marad. Az pedig egy újabb aggály, hogy ha célba is ér a pénzadomány, azzal mit kezdenek a támogatott személyek. Arról nem is beszélve, hogy bár kell az anyagi biztonság is a betegnek, de sokszor nem azon múlik. Erről mindenképp konzultáljunk a beteget kezelő szakorvossal, esetleg a beteget pártfogásába vett civil szervezettel, ők már többet tudnak. A kellemetlenségek elkerüléséért ajánlott, hogy a különböző társadalmi igényű emberek megsegítése érdekében csak szakavatott, működési engedéllyel rendelkező szervezeteknek adományozzon. Az is ajánlott, hogy csak a rászoruló nevére vagy ennek érdekében nyitott civil szervezeti bankszámlára utaljon pénzt, más magánszemély bankszámláira pedig kellő körültekintéssel. Kérjen információt/bizonyítékot az adományozott pénz elköltéséről! Önnek joga van ehhez” — írja az alapítvány közleménye.

A Hans Lindner Alapítvány Reménysugár programja az onkológiai betegségekben szenvedő gyermekek és családjaik számára nyújt pszichoszociális támogatást. A program akkreditált, és 19 éve működik Szatmár megyében. A program keretén belül olyan nehéz sorsú családokat támogat az alapítvány, amelyekben onkológiai betegségben szenvedő gyermekek vannak, és lehetővé teszi számukra egy-egy külön számla nyitását az adományok gyűjtésére. Az adományozott pénzösszeget szigorúan csak a kedvezményezett és annak családjának a javára lehet felhasználni, valamint biztosítani kell az átláthatóságot mind az alapítvány, mind a kedvezményezett esetében.

Legyen gyors, figyelmes és bölcs akkor, amikor segítséget nyújt embertársainknak! Ha ezzel nehezen boldogul, vegye fel a kapcsolatot az alapítvánnyal vagy más akkreditált egyesülettel, szervezettel, bízhat eligazításukban — zárul az alapítvány közleménye.

SZFÚ

Ajánljuk még a témában:

Vidék

Gázolaj-támogatás a gazdáknak

Az április 1-je és június 6-a közötti időszakban vásárolt és felhasznált gázolaj után járó támogatást kérvényezhető.
Szatmár megye

APIA: igénylési határidő közeleg

A 2024-es évre járó mezőgazdasági és álattartási támogatást április 4. és június 7. között lehet kérvényezni a Szatmár Megyei Mezőgazdasági, Kifizetési és Intervenciós Ügynökségnél.
Szatmárnémeti

Megajándékozták a rákbeteg gyermekeket

Célba értek a szatmárnémeti Hans Lindner Alapítvány Reménysugár programjának kezdeményezésére gyűlt ajándékok a rákbeteg gyerekek világnapján – adta hírül közösségi oldalán az alapítvány.