Sebastian Vettel nyert Németországban

2013.07.07 - 18:05

Pályafutása során először nyert szülőhazájában a háromszoros világbajnok Sebastian Vettel. A Red Bull német pilótája mögött Räikkönen, Grosjean sorrend alakult ki.

Sebastian Vettel, a Red Bull Racing hazai közönség előtt szereplő pilótája nyerte meg vasárnap a Forma–1-es Német Nagydíjat.

Vettel több rossz sorozatát is megszakította, ugyanis először tudott nyerni szülőhazájában, továbbá először tudott futamgyőzelmet elkönyvelni júliusban.

A második és a harmadik helyen a Lotus autóival a finn Kimi Räikkönen és a francia Romain Grosjean végzett. Előbbi sorozatban 26. futamán szerzett pontot. A negyedik Fernando Alonso, a Ferrari spanyol pilótája lett.

A rajtot a második és a harmadik helyről kezdő Red Bullok, Vettel és Mark Webber kapták el a legjobban, mindketten megelőzték a pole pozícióból induló Lewis Hamiltont (Mercedes). Nem tartott sokáig a verseny a jól induló Felipe Massa számára, a Ferrari brazil pilótája ugyanis a negyedik körben megpördült, és feladni kényszerült a futamot.

Webber gyakorlatilag ott vesztette el a dobogós helyezését, amikor első boxkiállásánál a jobb hátsó kereket rögzítették rosszul. Az lepattanó és elszabadult kerék egy operatőrt talált el, aki mellkasi fájdalmakkal és kisebb agyrázkódással „megúszta” az esetet. Webber ezután óriási hátránnyal tért vissza a pályára. Szerencséjére a 24. körben beküldték a pályára a biztonsági autót, miután Jules Bianchi lerobbant versenyautója pilóta nélkül keresztben átgurult a pályán. A Marussia motorja egyébként azelőtt hatalmas lángok közepette adta meg magát. Mivel a mezőny ezután kissé összerázódott, Webber fokozatosan zárkózott vissza az élmezőnyhöz, így végül a hetedik helyre hozta be a Red Bullt.

Elöl, a kerékcserék után kialakult Vettel, Räikkönen, Grosjean sorrend már nem változott, habár az utolsó körökben megérkezett a francia nyakára Alonso. A Ferrari pilótájának már nem volt ideje beleszólni a dobogós helyezésekbe, de így is sikerült – a lehetőségekhez mérten – egy jó futamot zárnia. A Ferrari ugyanis nem talál magára, és bár Alonso őrzi még második helyét az összetett táblázatban, de a nürburgringi futam után Vettel előnye már 34 pont.

A világbajnoki sorozat következő versenyét, a Magyar Nagydíjat július 28-án rendezik a Hungaroringen.