Belföld

Sárga hőségriasztást adtak ki nyolc nyugati és délnyugati megyére

2021.08.15 - 09:31

Az előrejelzések szerint a Bánságban, a Körösök vidékén, valamint Olténia és Muntenia nagy részén nagyon meleg lesz a nap folyamán, fokozódik a kellemetlen hőérzet, a hőmérséklet-páratartalom mutató elérheti, sőt akár meg is haladhatja a kritikus 80-as szintet.

A nappali csúcshőmérséklet eléri a 34-36 Celsius-fokot.

A sárga riasztás Bihar, Arad, Temes, Krassó-Szörény, Mehedinţi, Dolj, Olt és Teleorman megyére érvényes.

Hétfőn és kedden az ország nagy részén fokozódni fog a hőség, a nappali csúcsértékek 34 és 38 fok között alakulnak, és éjszaka sem fog 20 fok alá csökkenni a hőmérséklet - figyelmeztetnek a meteorológusok. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Tovább fokozódik a meleg!

Tizenegy erdélyi megyére másodfokú hőségriadó van érvényben pénteken, de az ország többi részében sem fázik senki.
Szatmárnémeti

Párakapuk és csobogók: működnek a kánikula-enyhítők

Helyükre kerültek Szatmárnémetiben a párakapuk, megkapták a revíziót az ivókutak, működik már mind.
Szatmárnémeti

Elsősegélynyújtó pontok nyílnak Szatmáron a kánikula idején

A hőségriadó idején a lakosság kényelmét és biztonságát szem előtt tartva légkondicionált elsősegélynyújtó és hűsölőpontokat nyit meg a város több pontján Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatala.