Belföld

Sanitas: Az egészségügyi dolgozók 60,14 százaléka vagy megkapta a koronavírus elleni oltást, vagy átesett a betegségen

2021.08.09 - 08:10

Az érdekvédelmi szövetség Facebook-oldalán közzétett bejegyzés értelmében az egészségügyi rendszerben dolgozók (az adminisztratív személyzetet is beleértve) 60,14 százaléka vagy megkapta már a vakcinát, vagy átesett a betegségen az elmúlt hat hónapban, és így szerzett védettséget. "Esetükben az oltással kapcsolatos egyéni döntés halasztható, anélkül, hogy bárkit is veszélyeztetnének" - fogalmaznak.

Megjegyzik, a 60,1 százalékba azok is beletartoznak, akiknek valamilyen betegség miatt ellenjavallt a védőoltás, ők azonban az egészségügyben dolgozók mindössze 0,01 százalékát teszik ki.

A Sanitas ugyanakkor leszögezi, az állami kórházak alkalmazottainak 39,86 százaléka döntött úgy, hogy egyelőre nem oltatja be magát koronavírus ellen.

A kategóriák szerinti leosztásból az is kiderül, hogy az orvosok 68,22 százaléka van beoltva mindkét dózissal, 0,30 százalék pedig az első adaggal. Az orvosok 28,42 százaléka nem kérte az oltást, 2,84 százalék pedig az elmúlt félévben esett át a betegségen, ezért még halaszthatja az oltást - írják.

Az egészségügyi asszisztensek körében 54,61 százalékra tehető a mindkét adaggal beoltottak aránya, 0,67 százalékuk egyelőre az első dózist kapta meg, 40,36 százalék nem vette fel az oltást, 4,07 százalék pedig átesett a betegségen az elmúlt hat hónapban.

A felmérést a kórházaktól, a megyei közegészségügyi igazgatóságoktól, a mentőszolgálatoktól és a vérellátó központoktól beérkezett júliusi adatok alapján készítette a Sanitas szakszervezeti szövetség. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Megkezdődött a beharangozott japánsztrájk

A Szatmár Megyei Sanitas Szakszervezeti Szövetség is csatlakozott az országos tiltakozáshoz, a szatmári intézményekben is megkezdődött a japánsztrájk.
Szatmár megye

Japánsztrájk a szatmári egészségügyben

Japánsztrájkba lépnek a Szatmár megyei egészségügyi és szociális dolgozók június 9-től. A tiltakozás mellett a betegellátás teljes mértékben zavartalan marad.
Szatmár megye

Az új bértörvény tervezete ellen tüntetnek

Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen tüntetnek ma Bukarestben az egészségügyi és a pénzügyi dolgozók szakszervezetei. Szatmáriak is Bukarestbe utaztak tiltakozni.