Sakkba tartották a Sepsi-SIC-et, de nem sikerült nyerni

2021.03.28 - 14:58

ugyanis az elmúlt szombaton, Kézdivásárhelyen már egy teljesen másik arcát mutatta Miguel Lopez edző alakulata, és közel volt ahhoz, hogy meglepje a mezőny egyetlen veretlen csapatát, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC-et.
A presztízs-értékű találkozón a szatmáriak jól kezdtek, kevesebb mint 2 perc alatt 4–1-re vezetettek, a hetedik percben viszont már tizenegy pont volt közte (20–9), ami az aggodalom első jeleit eredményezték a Sepsi kispadján. Zoran Mikes edző tanítványai visszazártak a negyed végére (22–17), viszont az egyenlítés még messze volt. A 14. percben Claudia Cuic találata ismét tizenegyet tett a két csapat közé (34–23) és úgy tűnt, hogy sikerült majd tisztes távolságra tartani az ellenfelet. A szünet előtti percek viszont a szentgyörgyiekké voltak, és egy 4–12-es futással három pontra zárkóztak fel a második félid elejére (38–35).
Marina Solopova és Claudia Cuic pontjai ismét tíz pont előnyt hoztak a VSK-nak (45–35), és továbbra is úgy tűnt, hogy a szatmári alakulat kézben tartja a mérkőzést. Azonban a harmadik negyed végére felpörgette az eseményeket a Sepsi, és egy másfél perces sorozattal egy pontra zárkóztak fel a VSK mögé (54–53). Ezzel el is veszítette az irányítást a VSK, az ellenfél egyenlített, majd a 32. percben visszavette a vezetés (55–58). Kétszer még szatmári vezetést mutatott az eredményjelző (59–58, 61–60), viszont az utolsó percekben a zöld-fehérek jobban koncentráltak, és öt gólos győzelemmel behúzták ezt a meccset is (68–73).
A VSK vasárnap késő délután még játszik egy meccset kézdivásárhelyi buboréktorna házigazdájával, a KSÉ-vel, majd a következő napokban a Brassói Olimpia ellen kell még pótolja a múlt hétről elhalasztott bajnoki mérkőzését.
Ezután zárul a bajnoki alapszakasz, és kialakulhatnak majd a rájátszás párosításai. A VSK vélhetően a táblázat második helyéről várja majd a folyttást.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 21. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK – Sepsi-SIC 68–73 (22:17, 16:18, 16:18, 14:20)

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Claudia Cuic (15/3/5), Patricia Bright (18/5/1), Marina Solopova (16/8/2), Alina Podar (3/0/2), Bria Goss (10/3/6) – Carla Popesc (0/3/1), Kilin Tünde (6/2/1), Teodora Neagu. Vezetőedző: Miguel Lopez.

Sepsi (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Jovana Pasic (4/5/0), Orbán Nikolett (0/2/0), Annemarie Gödri-Părău (19/3/4), Rebecca Tobin (13/5/2), Rebekah Gardner (4/5/5) – Ioana Ghizilă (0/1/0), Pinelopi Pavlopoulou (4/4/3), Ștefania Cătinean (9/0/2), Marie Ruzickova (14/2/1), Andra Mandache (6/2/0). Vezetőedző: Zoran Mikes.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.