Sakk: különdíjakkal tértek haza a Tasnádról

2024.09.26 - 09:02

A Szatmárnémeti Olimpia VSK három sportolója vett részt a Tasnád Város Kupája elnevezésű sakkverseny kilencedik kiírásán.

A szeptember 20 – 22 között tartott megmérettetésen összesen 80 sakkozó vett részt, akik Szatmárnémetiből, Marosvásárhelyről, Nagybányáról, Máramarosszigetről, Pécskáról, Alexandriából, Buzăuból, Giurgiuból, Szakállasfalváról, Kolozsárról, Petrozsényből, Bârladról, Târgovișteről, Nagyváradról, Bukarestből, Aradról, Vulcanból és Gyulafehérvárról érkeztek.

Kovács, Stana, Marc

Claudiu Marc különdíjat érdemelt ki, miután a második helyen zárt az 1400 CIV-pont alatti kategóriában.
A 10 éves fiúk között Kovács Balázs bizonyult a legjobbnak, míg a 12 éves fiúknál Rareș Andrei Stana a második helyen zárt.

Bírók: Muntean és Sarivan

A Tasnád Város Kupája versenyen Ciprian Sorin Muntean nemzetközi bíró, a Román Sakk-szövetséghez tartozó bírói testületének a tagja, illetve a Moldovai Köztáraságból Margareta Sarivan bíráskodott. Utóbbi egyébként a Szatmárnémeti Olimpia VSK sakkozóinak az edzője.

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Nemzetközi Sakkfesztivál zajlik majd Szatmárnémetiben

Tizenhétezer lejes összdíjazású, széles körben elismert bajnokságról van szó.

Sakk: harmadik lett Kovács Balázs Nagybányán

A Szatmárnémeti Olimpia VSK sakkozója, Kovács Balázs bronzérmet szerzett Nagybányán, egy nemzetközi tornán. Összetettben az igen előkelő 11. helyen zárt.