Szatmárnémeti

Sajtóközlemény

2022.12.20 - 09:44
A Szatmár Megyei Kereskedelmi, Agrár- és Iparkamara projektpartnerként, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi- és Iparkamarával (Nyíregyháza) és a Kisiparosok Kamarája Egyesülettel közösen zárja le a ROHU-370 — A Szatmár megyei és a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei kamarák közötti együttműködés erősítése a lakosság foglalkoztatottságának javítására elnevezésű projektet az INTERREG Románia–Magyarország Európai Fejlesztési Alap révén.

A projektet az Európai Unió finanszírozott az Európai Regionális Fejlesztési Alap (FEDR) keretében, a két ország, Románia, illetve Magyarország társfinanszírozásával valósítottak meg. A projekt költségvetése 1 413 969 euró, amelyből 1 201 873,65 euró az Európai Regionális Fejlesztési Alap vissza nem térítendő támogatása.
A projekt gyakorlatba ültetésének ideje 2020. február 1. és 2022. december 31.
A projekt általános célkitűzése a Szatmár Megyei Kereskedelmi, Agrár- és Iparkamara, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi- és Iparkamara, a Kisiparosok Kamarája Egyesület és más munkaerő-piaci szereplők közötti együttműködés elősegítése a határ menti régió munkaerő-foglalkoztatottságának és -mobilitásának támogatása érdekében, közös tevékenységek szervezése által és új kapcsolatok létrehozása révén a gazdasági szektorban. 
A Szatmár Megyei Kereskedelmi, Agrár- és Iparkamara (CCIASM) által végzett tevékenységek:
— létrehozott egy határon átívelő mobilitási központot és egy online platformot, amelyek megfelelő helyet biztosítanak a munkaadók, a munkavállalók és az álláskeresők számára az oktatási és szakmai ismeretek, készségek megszerzésére, a szomszédos országba irányuló mobilitás akadályainak leküzdésére;
— elkészítettek egy elemzést a munkaerőpiacról a határmenti régióban;
— létrehoztak egy online, folyamatosan frissülő adatbázist, a szabad állásokról, illetve a munkát keresőkről;
— kidolgoztak egy integrált stratégiát a mobilitást támogató szolgáltatások és cselekvési tervek fejlesztésére;
— kidolgozták a Jó gyakorlatokról szóló útmutatót, illetve a Helyi termékek és szolgáltatások népszerűsítésére vonatkozó útmutatót, valamint a Befektetések népszerűsítésére vonatkozó útmutatót;
— vállalkozói fejlesztési programot szerveztek a Plato modell alapján, 4 csoportban, egyenként 10 vállalkozó számára;
— közös rendezvényeket szerveztek a határon átnyúló lehetőségek népszerűsítése érdekében, mint pályaválasztási tanácsadás, 4 kétoldalú állásbörze, 10 határon átnyúló munkalátogatás, 198 résztvevővel;
— két fórumot szerveztek, amelyek összegyűjtöttek minden érintett munkaerő-piaci intézményt a határ mindkét oldalán, melyeken több mint 100-an vettek részt;
— vállalkozói és szakmai tanfolyamokat szerveztek a határon átnyúló térség munkaerőpiacához való hozzáférés megkönnyítése érdekében, a következő területeken: projektmenedzsment, GDPR, informatikai készségek, humán erőforrás felügyelő, az alapokhoz való hozzáférés és a vállalkozói készségek szakértője, melyeken összesen 124-en vettel részt.
A gyakorlatba ültetett tevékenységek jelentős társadalmi hatást gyakorolnak majd Szatmár, illetve Szabolcs-Szatmár-Bereg megyék gazdasági fejlődésére és a foglalkoztatás növekedésére, amelyek a helyi lakosságra is pozitív hatással lesznek.
A projekttel kapcsolatos bővebb információkat Daniela Culictól, a projekt szakmai irányítójától kaphatnak a 0261-715058-es telefonszámon vagy a [email protected] email-címen.

Az Interreg V-A Románia-Magyarország Program célja közös, román—magyar projektek finanszírozása, amelyek közös megközelítést, valamint innovatív megoldásokat követelnek, a határ mindkét oldalán felmerülő igények kiszolgálására, hozzájárulva ezáltal a jogosult terület fenntartható fejlődéséhez. A Program folytatja a régióban megvalósított határmenti együttműködéseket, összköltségvetése hozzávetőleg 232 millió euró, amelyből 189 millió euró az Európai Regionális Fejlesztési Alapból származó vissza nem térítendő támogatás. A támogatható határmenti terület a következő megyéket foglalja magában: Szatmár, Bihar, Arad és Temes a román oldalon, illetve Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Békés és Csongrád a magyar oldalon.

A közleményben megjelentek nem szükségszerűen tükrözik az Európai Unió nézeteit.

Partnerség egy jobb jövőért                                                                        www.interreg-rohu.eu (X)

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Sajtóközlemény

Az APASERV Rt. befejezte Szamoskrassó, Szamoskóród, Nagykolcs, Kiskolcs, Szamoslippó, Szamosveresmart és Szamosborhíd települések ivóvízellátásának és csatornahálózatának bővítését célzó munkálatait.