Egy kép többet mond ezer szónál, és a szállóige különösen érvényes a sajtófotóra — hiszen ez a legátfogóbb, talán az élet minden részéből elles valamit, és közvetít nekünk, és ha jó szemű a fotós, akkor a történet át tud jönni, mert minden fotó történeteket mesél nekünk, és tartalmakat.
A Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) idén tavasszal hetedik alkalommal hirdette meg a Brassaï Sajtófotó-pályázatot, s újdonságként drónfelvételekkel is lehetett pályázni. A beérkezett több száz alkotásból a zsűri közel ötvenet válogatott ki, s ezek legjobbjaiból nyílik kiállítás június 15-én, csütörtökön, 16 órától Nagykárolyban, a Károlyi-kastély kiállítótermében. A megnyitón közreműködik Szűcs László, a MÚRE elnöke.
Az esemény szervezője a Gróf Károlyi Kulturális Idegenforgalom-népszerűsítő Központ és a Vasile Vénig László Fotóklub, akik minden érdeklődőt szeretettel hívnak és várnak a tárlatra.
A kiállított anyag június 15. és június 30. között tekinthető meg.
A MÚRE pályázatának névadója, Brassaï, eredeti nevén Halász Gyula, (Brassó, 1899. szeptember 9. – Èze, Alpes-Maritimes, Franciaország, 1984. július 8.) fotó- és filmművész, festő, író. 1919-ben Párizsban André Kertész vezette be a művészkörökbe. Későbbi fotóalbumaiban már a lényegét tudta megragadni Párizsnak, úgy, ahogy erre korábban csak Toulouse-Lautrec volt képes. A fotóművészet mellett képzőművészként és íróként is sikeres volt. Írásait a Brassói Lapok, a Napkelet, a Keleti Újság és a Periszkóp közölte. Filmje (Ameddig állatok lesznek) díjat nyert a Cannes-i fesztiválon.
Hírszerkesztő