Vidám zenével, szórakoztató műsorokkal, a szokásos visszatekintésekkel és szellemes filmekkel zárja 2015-öt a közmédia. Az összeállítás kicsiknek és nagyoknak is üde szórakozást kínál.
Az ifjabb nemzedék a gyerekcsatorna bő kínálatából választhat. Az 1985-ben bemutatott Gyerekrablás a Palánk utcában című ifjúsági vígjátékot olyan nevek tették népszerűvé, mint Bánsági Ildikó vagy Koltai Róbert. Az ál-krimiben a furfangos gyerekek számos izgalommal tarkítva állítják helyre a családi békét (M2 10.10). A Grimm-mesék sorozatban Az ördög három arany hajszála című német mesefilmet láthatjuk. A történet főhőse a királylány kezére aspiráló furfangos legény, akit céljától sem a gonosz király, sem az ördög nem tud eltéríteni (M2 13.00). Ebéd után szintén királyi történetbe kapcsolódhatunk be, itt a délceg királyfi partnere a félnótás sárkány: Süsü (M2 16.00).
A Kabarématiné két részletben jelentkezik (13.30 és 19.00), s a rádió legnemesebb szórakoztató hagyományait idézi az év utolsó napján: válogatott nevettetők szórakoztatják a nagyérdeműt.
Kora este talán a legnépszerűbb háború előtti magyar vígjátékot a Hyppolit, a lakájt élvezhetjük újra. A népszerű slágereit (Pá, kis aranyom, Köszönöm, hogy imádott) a legtöbben ismerik, Csortos Gyula és Kabos Gyula kettősének mondatai pedig már a köznyelvben vertek gyökeret (Duna 19.35).
A vidám hangulatból a Bartók Rádió is kiveszi a részét. Sebő Ferenc a Pátria sorozatban a hagyományos népi anekdoták világába kalauzol el minket. A válogatás az elmúlt másfél évszázadban gyűjtött, s a Székelyföldön termett tréfás népi elbeszélések, adomák legjavát teszi közkinccsé (19.00).
A Himnuszt, a Szózatot és Áder János köztársasági elnök újévi köszöntőjét (M1, Duna, Duna World, Kossuth Rádió 1.00) egész éjjel tartó vigasság követi. A Benkó Dixieland Band koncert-programja láttán mégis időzzünk el egy percre: a névadó, Benkó Sándor december 15-én távozott közülünk. A közmédia számos hang- és koncertfelvétele őrzi gazdag pályája állomásait. (Duna World 1.10)
Ez időben a Dunán igazi klasszikus filmet tekinthetnek meg a nézők. A Gyalog galoppban Artúr király és lovagjai egyenesen a Mindenhatótól kapják a küldetést, hogy keressék meg a Szent Kelyhet. Útra is kelnek, hogy bejárják a középkori Anglia minden zegét-zugát és nyomára akadjanak az áhított kincsnek. Mivel azonban ezt a filmet a Monty Python csoport készítette, az ilyenkor szokásos kalandok helyett a legeszementebb szituációk várják tökkelütött hőseinket (1.10).