Rövidzárlat okozta a vereséget Kolozsváron

2014.03.02 - 11:16

Tizenegy pontos vereséget szenvedett Kolozsváron a Szatmárnémeti VSK csapata. Éles Péter edző szerint a játékosai elfogytak fizikailag az utolsó negyedben, ez okozta a fájó vereséget.

Meglepetésre vereséget szenvedett a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Nemzeti Liga alapszakaszának kolozsvári mérkőzésén: Éles Péter edző tanítványai tizeneggyel vesztettek a házigazda Universitateával szemben.

Orosz Andreea, Tarţa–Laza Enikő, Kortni Jones, Tabytha Wampler, Cristiana Cutaş felállásban kezdett a VSK és fél perc után már 3–0-ra vezetett. Három pecig tudták tartani a vezetést, amikor az ellenfél Iulia Răileanu pontjaival fordítani tudott (8–6). Orosz Andi és Caila Desroches pontjai pillanatokig még tartották a lelket a csapatban (8–10, 10–12, 21–22), a két perces pihenő után is sikerült tartani a lépést (27–29, 14. perc), de a szatmárnémeti születésű Flavia Ferenczi triplája egy pillanatra ólmot öntött a vendégek lábába. Szerencsére jött a szünet, és fordulás után Élesnek sikerült felrázni a lányokat, akik nem engedtek ötnél nagyobb előnyt az ellenfélnek, ráadásul a negyed utolsó támadásából Desroches fordítani tudott (55–57). A negyedik negyedben 58–59-es állásnál viszont véget ért a szatmári „szufla”. Túloldalt Kajdacsi Judit, Andreea Pop, Ferenczi és Irina Găvrilă szabaddobásból, akcióból és távolról is betaláltak és egy öt perces, 17–0-s sorozattal eldőlt a meccs. Még Éles három egyperces időkéréssel sem tudta megállítani a kolozsváriakat, Orosz Andinak a 37. percben végre betalált (75–61). Innen már lehetetlen volt felállni, így a VSK belefutott egy fájó vereségbe (80–69).

„Az utolsó negyedben elfogytunk fizikailag – magyarázta a csapat játékát Éles Péter. – Kicsit nehézkesen kezdtünk a meccset, mert még bennünk volt a hosszú út fáradsága. Ráadásul kevesebb mint 48 órára voltunk egy nehéz, hazai bajnoki mérkőzéstől (az Aradi ICIM ellen – szerk. megj.). Akkora erőfeszítést fejtettünk ki a harmadik negyedben, hogy ráment az utolsó tíz perc, nem volt alattunk láb. Ugyanakkor a második negyedben megsérült Tarţa Eni is, ez tovább nehezítette a dolgunkat. Bekövetkezett a rövidzárlat, nem volt mit tenni. Talán kicsit magasra tettük a lécet, amikor úgy láttuk, hogy jól ment a játék” – tette hozzá a szakvezető, akinek már csak néhány napja maradt felrázni a csapatot, hiszen pénteken 18 órától a szatmárnémeti Both Katalin Sportteremben a Temesvári Danzio lesz az ellenfél.

Nemzeti Liga, alapszakasz, 22. forduló

Kolozsvári U – Szatmárnémeti VSK 80–69 (24:22, 18:15, 13:20, 25:12).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Adi (0, 1, 0), Orosz (22, 2, 2), Voica (4, 0, 0), Ivan (0, 2, 0), Nagy (1, 1, 0), Desroches (8, 7, 0), Tarţa (11, 3, 5), Jones (7, 2, 2), Wampler (15, 8, 1), Cutaş (1, 4, 1).