Szatmár megye

Rossz idő lesz csütörtök délutánig

2023.12.13 - 11:04
Novemberi hőmérsékletek mellett zuhog kitartóan az eső és esni is fog holnap délutánig. A szomszédos megyékben még rosszabb a helyzet.

Ha most mínusz fokok lennének, komoly havazástól, hóvihartól szenvednénk, úgyhogy lehet, jobb így, hogy „csak” esik.
A meteorológiai szolgálat sárga figyelmeztetést adott ki a rossz idő és a sok eső miatt Szatmár megyére érvényesen.

Az Avasban komolyabb, narancssárga figyelmeztetés van érvényben ugyancsak december 14-én, csütörtökön délutánig, mert ott az olvadó hó is tetézi a sok csapadékot.

Másfelé sem jobb a helyzet

Szilágy megye is sárga az eső és hó miatt, Bihar és Arad megyében hasonló időjárási körülmények mellett még hetven kilométeres óránkénti széllökések is vannak egyes helyeken, ott emiatt léptettek életbe meteorológiai figyelmeztetés. Máramarosban ónos eső, havas eső miatt van érvényben sárga meteorológiai figyelmeztetés, ami a hegyes vidékeken narancssárgává szigorodik.

Princz Csaba

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.
Szatmár megye

Érkezik a kánikula első hulláma

Fokozatosan melegszik az idő, a hétvégén fog tetőzni a meleg, 31 – 32 fok lesz a vasárnapi maximum.
Belföld

Viharra és jelentős csapadékra figyelmeztetnek

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki 30 megyére viharos időjárás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.