Rosberg nyert Ausztriában

2015.06.21 - 16:58

Sorozatban második éve a Mercedes GP német pilótája, Nico Rosberg nyerte Spielbergben a Forma–1-es Osztrák Nagydíjat, ezzel összetettben felzárkózott tíz pontra a vasárnapi futamon második helyen záró világbajnok brit csapattársa, Lewis Hamilton mögé.

A futam egyébként izgalmasan kezdődött, ugyanis az időmérőn gyengén teljesítő finn pilóta, Kimi Räikkönen (Ferrari), a vasárnapi rajtot követően megcsúszott és magával sodorta, majd a pálya széli palánknak csapta az utolsó előtti rajtkockából induló, de hamar felzárkózó spanyol Fernando Alonsot (McLaren–Honda) is. Szerencsére egyik versenyzőnek sem lett baja, de ameddig a roncsokat összeszedték, a biztonsági autó mögött körözött a mezőny, négy körön keresztül.

Míg az élen Rosberg és Hamilton kényelmesen autózott, mögöttük „zajlott az élet”. A német Sebastian Vettel (Ferrari) kerékcseréjét elrontották, így visszaesett a negyedik helyre, a brazil Felipe Massa (Williams) mögé. A négyszeres német vb–győztesnek hatványozottan volt oka mérgelődni, hiszen időközben a pályabírók 5 másodperces büntetéssel sújtották Hamiltont, ugyanis a boxutcából való kihajtás közben átlépte a zárt vonalat. Ezzel együtt a brit megőrizte a második helyét, és Massa sem adta át már a dobogós pozícióját.

Rosberg idén a harmadik futamot nyerte meg Spanyol Nagydíj és a Monacói Nagydíj után.

Folytatás július 5-én, Silverstone-ban, a Brit Nagydíjjal.