Belföld

Románia is azon uniós országok közé tartozik, amelyekben a legmagasabb inflációt mérték júniusban

Fotó: sfin.ro
2021.07.16 - 19:23
Az Európai Unió (EU) országaiban átlagban 2,2 százalékra csökkent az infláció júniusban az egy hónappal korábban jegyzett 2,3 százalékról; a legnagyobb inflációt Magyarországon, Lengyelországban, Észtországban, Litvániában és Romániában mérték - derül ki az Unió statisztikai hivatalának (Eurostat) adataiból.

Májushoz viszonyítva júniusban 12 tagállamban mérséklődött az éves inflációs ráta, négyben stagnált, 11 tagországban pedig nőtt. Utóbbiak közé tartozik Románia is, ahol a májusi 3,2 százalék után júniusban 3,5 százalékos inflációt jegyeztek. Összehasonlításképpen tavaly júniusban 2,2 százalék volt a pénzromlás mértéke.

A legnagyobb mértékben, 5,3 százalékkal, Magyarországon nőttek a fogyasztói árak júniusban éves alapon, aztán Lengyelország (4,1%), Észtország (3,7%), valamint Litvánia és Románia (3,5%) következik a sorban. A legalacsonyabb inflációs rátát Portugáliában (mínusz 0,6%), Máltán (0,2%) és Görögországban (0,6%) jegyezték.

Az eurózónában átlagban 1,9 százalékkal nőttek a fogyasztói árak júniusban (a májusi 2 százalék után). 2020 júniusában évi 0,3 százalékos pénzromlást regisztráltak.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Nálunk a legnagyobb mértékű a drágulás

Március után áprilisban is 2,6% volt az éves infláció az Európai Unióban, ám Románia már a negyedik egymást követő hónapban a legmagasabb (5,9% - 6,2%) inflációval rendelkező tagállam.
Belföld

Itt a Bálint nap, drágult a rózsa, a praliné, a bor és a pezsgő is

A statisztikai intézet adatai szerint a rózsa 10,7 százalékkal, a csokoládé 17,2 százalékkal, a kávé 7,5 százalékkal, a bor 8,9 százalékkal, a pezsgő pedig 11,8 százalékkal drágult.
Szatmár megye

Megint drágítani kezdtek a pékségek

A tavalyelőtti áremelési hullám után most egy újabb kezd fejlődni a pékiparban, vannak olyan pékségek, amelyek az alapanyag és energiaárak emelkedésére hivatkozva máris többet kérnek a mindennapiért. Utánajártunk, indokolt-e a drágítás.