Belföld

Románia 24,5 százalékkal több földgázt importált az idei első öt hónapban, mint tavaly

2021.07.18 - 11:54

A kitermelt földgázmennyiség 1,8 százalékkal 3,133 millió tonna kőolaj-egyenértékre esett vissza a jelzett időszakban tavalyhoz mérten.

Az országos előrejelzési bizottság az idei földgáz-kitermelést 7,4 millió, az importált mennyiséget pedig 2,32 millió tonna kőolaj-egyenértékre becsüli, ami 1,5, illetve 38 százalékos növekedést jelentene 2020-hoz viszonyítva. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Kevesebbet ír majd az augusztusi gázszámlákon

Csökkentette egyik szolgáltatásának díját a két nagy gázszállító, ennek köszönhető a fogyasztók számára kedvező árváltozás.
Szatmár megye

Mennyit keresünk és mennyit költünk

A Román Nemzeti Bank (BNR) az Országos Statisztikai Intézettel (INS) közösen felmérést készít A háztartások finanszírozása és fogyasztása elnevezéssel.
Belföld

Egy év alatt 57,2 százalékkal drágult az áram

A statisztikai intézet adatai szerint a februári 9,31 százalékról márciusban 9,87 százalékra nőtt az éves infláció Romániában.