Román Kupát nyert az Olimpia VSK vívója

Dobogósan forgatják a párbajtőrt a szatmári legények (Fotók: Szatmárnémeti Olimpia VSK)
2022.11.03 - 19:10
A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub párbajtőrvívója, Adrian Dabija nyerte meg a felnőtt férfiak egyéni Román Kupa küzdelmét, amelyet csütörtökön rendezett meg Craiován a hazai szakági szövetség.

Úgy tűnik, idén mindent visznek a Szatmárnémeti Olimpia VSK legényei, hiszen nyáron Alex Oroian megnyerte idehaza az egyéni bajnokságot, majd a csapatviadalban is Csiszár Ferenc érdemes edző tanítványai bizonyultak az ország legjobbjának.
Oroian idén közel volt a duplázáshoz, hiszen a fináléig menetelt, és egy rendkívül szoros asszóban maradt alul csapattársával szemben. 15–14 lett vége, és ezzel Dabija nyakába került az aranyérem, Oroian pedig  ezüstéremmel térhet haza az egyéni kupaküzdelmekről.

Az Olimpia VSK férfi párbajtőrvívói viszont behúzhatják a 100 százalékot, amennyiben pénteken a csapatversenyt is megnyerik a Román Kupában.
A szatmári négyes másik két vívója, Adrian Szilágyi a 20., Nagy Lehel a 23. lett a 62 fős mezőnyben.

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Párizsi Paralimpia: kilencedik és ötödik lett Osváth Richárd

Kardban és tőrben lépett pástra a kerekesszékes vívó.

Érmekért megy Párizsba Osváth Richárd

Szatmárnémeti születésű versenyzője is lesz az augusztus 28-án kezdődő Párizsi Paralimpiai Játékoknak.

Vívás: olimpiai kvalifikáción vesz részt Alex Oroian

A luxemburgi, minősítő párbajtőr-torna pénteken kezdődik, de a mi sportolónk vasárnap, április 28-án, a zárónapon lép majd pástra.