Román Kupa: Továbbjutott az Olimpia FC

2012.09.11 - 20:16

A legjobb harminckettőbe jutott a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata, és a Román Kupa következő körében akár egy élvonalbeli együttest is kaphat ellenfélnek.

Az elmúlt évek talán legszebb labdarúgó–mérkőzését láthatta az a mintegy 1500 néző, aki kilátogatott kedden az Olimpia Stadionban a Szatmárnémeti Olimpia FC – Nagyváradi Bihor FC találkozóra. A Román Kupa 5. fordulójának, egyenes kieséses meccsét a másodosztályos vendégek kezdték jobban, és a 4. percben szerzett találattal már 0–1-re vezettek: Mădălin Popa bal oldali beívelésénél elaludt a szatmári védelem, a szabadon érkező Adrian Voiculeţ pedig közelről, üres kapuval előtte nem hibázott. A váradi gól felébresztette a szatmári legényeket, de Botos Sándor, Adrian Micaş, Flavius Moş és Lucian Homorozan lövései kevéssel célt tévesztettek. A 27. percben meglett a megérdemelt egyenlítő találat is: Daniel Feier harcolt egy labdáért a váradi tizenhatoson belül, majd jobb oldalról, laposan a hosszúba vágta a lasztit. A következő percekben a pályán is kiegyenlített lett a játék, mindkét csapat már a középpályán rombolta az ellenfél támadásait. A 35. percben azonban meglett az Olimpia FC vezető találata is: Gheorghe Ghiriti jobb szélről emelt a kapu elé Feiernek, aki fejjel csúsztatta a labdát a hosszúra érkező Petre Hanusnak, a középpályás pedig közelről tolta a játékszert a kapuba. Nem sokkal később Feier szabadon, középről a kapusba fejelt, majd a 40. percben Adrian Micaş akár el is dönthette volna a meccset. Ghiriti buktatásáért ítélt 11–est az amúgy gyengén bíráskodó naszódi bíró, Claudiu Ştefănuţi, a csapatkapitány azonban gyengén, középre rúgta a labdát, amit Pogacsics Krisztián könnyedén védett.

Fordulás után határozottabb volt a bihari csapat. A csereként beállt Adrian Hădar mérte be többször Florin Görbe kapuját, de a lövések rendre célt tévesztettek. A szintén csereként beállt Florin Pop első megmozdulása 11-est ért a csapatának, amit a 70. percben Ciprian Seleaga értékesített. 2–2-es állásnál az utolsó öt perc az Olimpiáé volt, azonban Ionuţ Dănilă ziccerét egyszer védte Pogacsics, majd a szatmári csatár közelről a kapu fölé emelt.

A hosszabbítást egyik csapat sem bírta. Az ellentámadásokra épülő játék a szatmáriaknak volt nyerő, ugyanis a 107. percben, az alig 16 éves Gabriel Roatiş megszerezte a győztes gólt: bal oldalon lépett meg, befutott a 16-oson belülre, és a vetődő Pogacsics alatt a kapuba rúgta a labdát.

Ezzel az Olimpia FC bejutott a kupasorozat legjobb harminckét csapata közé, ahol már a Liga 1-es együttesek is csatlakoznak a küzdelmekhez, így nagy eséllyel élvonalbeli csapattal játszhat Szatmáron a „sárga–kék” legénység.

Román Kupa, 5. forduló

Szatmárnémeti Olimpia FC – Nagyváradi Bihor FC 3–2 (2–1, 2–2) – hosszabbítás után.

Gólszerzők: Feier (27. perc, Hanus 35., Roatiş 107., illetve Voiculeţ 4., Seleaga 70. – 11-esből).

Olimpia FC: Görbe – Moş, Micaş, Iuhas, Homorozan, Ghiriti, Mihai Pop (Lauruk 80. perc), Botos, Hanus (Roatiş 87.), Marinaş, Feier (Dănilă 62.). Vezetőedző: Csik Tibor.

Bihor FC: Pogacsics – Ionescu (Florin Pop 68.), Oltean, Tînc, Lupu, Mădălin Popa (Diarra 96.), Şulea, Selagea, Bic, Voiculeţ, Ovidiu Popa (Hădar 46.). Vezetőedző: Gheorghe Ghit.

KATTINTSON IDE, ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT KÉPEKET!