Román fölény a Satu Mare Kupán

2020.02.10 - 08:46

Az elmúlt hétvégén immár a 11. alkalommal rendezték meg a Satu Mare Kupa–Stahl Katalin Emléktornát a kadett tőrözők számára. A torna része az Európai Vívószövetség körversenyének, amelyre idén összesen 16 ország 83 fiatal tőrözője nevezett be.

Az egyéni és a csapatverseny után is a román himnusz csendülhetett fel a Stahl Katalin Vívóteremben szombaton és vasárnap, totális volt tehát a hazai fölény a női tőr kadett európai körverseny szatmárnémeti állomásán.

Az elmúlt hétvégén immár 11. alkalommal rendezték meg a polgármesteri hivatal, a megyei tanács, a Városi Sportklub, a Sportklub, az ifjúsági és sportigazgatóság és a Román Vívószövetség támogatásával a Satu Mare Kupa–Stahl Katalin Emléktornát a kadett, azaz a 17 évesnél fiatalabb női tőrözők számára. A torna nemzetközi rangját és presztízsét jelzi, hogy része az Európai Vívószövetség körversenyének. Idén összesen tizenhat ország 83 fiatal tőrözője nevezett be a versenyre: Románia mellett Ukrajna (14 résztvevővel), Magyarország (12), Hollandia (5), Moldova (5), Fehéroroszország (5), Szlovákia (4), Horvátország (3), Szerbia (2), Bulgária (2), Franciaország (2), valamint Görögország, Izrael, Olaszország, Svédország és Törökország (1–1 versenyzővel) vett részt a megmérettetésen.

A szombat az egyéni verseny napja volt, amelynek végén Karina Vasile lehetett a legboldogabb: a Steaua mindössze 15 éves tehetsége nyerte ugyanis a körversenyt, megelőzve a francia Alicia Audibert-t és a fehérorosz Daria Ulaszavát.

A Szatmárnémeti Sportklub versenyzői — Lengyel Éva, File Attila, Dan Şuta és Izsáki Arnold tanítványai — közül Teodora Şofran teljesített a legjobban, ő a 9. helyen végzett, ennek következtében övé lett a Stahl Katalin-díj is. Klubtársai közül Maria Chiorean a 68., Draveczky Rebeka a 70., Virág Diána a 73., Sara Serghie pedig a 77. helyen zárt.

Vasárnap a csapatküzdelmek következtek, amelyeken folytatódott a román fölény: a Karina Vasile, Dinca Andreea, Denisa Manescu, Teodora Şofran alkotta csapat végzett az élen, a döntőben fölényesen, 45–24-re legyőzve Ukrajna második csapatát. A bronzérmet Ukrajna első csapata vihette haza, megelőzve a szatmárnémeti Gombola András edzette Magyarországot. Említsük még meg, hogy a Maria Chioreannal felálló második román csapat nyolcadikként zárta a tornát.

A díjakat Kereskényi Gábor polgármester és Stahl Krisztina egykori Európa-bajnok vívó adta át.

A szatmárnémeti torna volt az utolsó komoly erőfelmérő a korosztály legjobbjainak, akik február 22–26. között a horvátországi Porecben már az Európa-bajnokságon csaphatnak össze.