Román döntetlen, magyar vereség az idei első meccsen

2014.03.06 - 10:25

Románia és Magyarország is hazai pályán játszott felkészülési mérkőzést szerdán: a „trikolór”-ok az argentinokkal gólnélküli döntetlent játszottak, a magyar legények 2–1-re kaptak ki a finnektől.

Gólnélküli döntetlent játszott a román labdarúgó–válogatott Argentínával szerda este, a bukaresti Naţional Arénában. A jó iramú mérkőzést természetesen telt ház előtt rendezték, a hazai legények pedig nem voltak alsóbb rendű ellenfelei Messinek és társainak. Marica, majd Maxim is gólhelyzetbe kerültek, utóbbi még gólt is rúgott, de a bírók úgy vélték, hogy előzőleg már elhagyta a pályát a visszapasszolt labda. Túloldalt Tătăruşanu sem unatkozott, majd a csereként beállt Pantilimont a szatmárnémeti születésű hátvéd, Gardoş mentette meg: Kun fektette el a román kapust, majd a kapura küldött labdát a Steaua hátvédje kanalazta ki a gólvonal elől.

A „trikolór”-ok jó teljesítménye talán meggyőzően hatott a román szövetség új elnökére is. A központi sajtó ugyanis arról írt, hogy Răzvan Burleanu a Steaua vezetőedzőjét, Laurenţiu Reghecampfot kérné meg, hogy foglaljon helyet a válogatott kispadján. A találkozó után viszont azt mondta, hogy nem lesznek változások, Victor Piţurcă marad a kapitány. „Együtt vágunk bele a 2016-os Eb selejtezőjébe” – mondta Burleanu.

Az argentinek szövetségi kapitánya, Alejandro Sabella szerint csapata megérdemelte volna a győzelmet, de ugyanakkor elismeri, hogy az ellenfél jól játszott, elsősorban az első félidőben. „Az első negyvenöt perc kiegyenlített volt, a románok jól zártak a védelemben, és veszélyesek voltak a támadások. Mi többnyire egyéni villanásokra építettünk, de a második félidőben mezőnyfölényben voltunk, középen az történt, amit akartunk, Di Maria pedig jó vezére volt a csapatomnak. Szerintem megérdemeltük volna a győzelmet” – mondta a szakvezető, aki úgy gondolja, hogy a szerda esti ellenfél csapatából Bourceanu volt a legjobb. „Bourceanura épült a románok játéka, aki egy jó napot fogott ki. De én úgy gondolom, hogy szép jövő előtt áll Románia válogatottja” – tette hozzá Sabella.

Kifütyült magyarok

Szerda délután játszott felkészülési találkozót a magyar válogatott is, azonban a Győrben rendezett meccsen 2–1-re kapott ki a finn csapattól, így a decemberben kinevezett szövetségi kapitány, Pintér Attila vereséggel debütált.

Az első félidőben egyetlen említésre méltó esemény történt, a 13. percben Rudolf lövését „bevédte” a vendégek kapusa. A sok hibával futballozó magyar csapat a fordulás után sem tudta irányítani az összecsapást, a finnek előbb Pohjanpalo révén a 74. percben egyenlítettek, a 84. percben pedig Eremenko értékesített büntetőjével a győzelmet is megszerezték, így a vendégek először nyertek Magyarországon. Jelzés értékű lehet, hogy füttyszó kísérte a magyar legényeket az öltözőbe.

„Jól kezdtük a mérkőzést, megszereztük a vezetést, megvolt a lehetőségünk arra, hogy növeljük az előnyünket, de a finn válogatott kihasználta a hibáinkat, és fordítani tudott” – értékelt röviden Pintér, aki úgy vélte, együttese nagyon fegyelmezetten játszott, próbálta leszűkíteni a területet, jól szerzett labdákat, de a befejezéseknél pontatlanok voltak a játékosok.

Mixu Paatelainen, a finnek szakvezetője összességében elégedett volt csapata teljesítményével. „Várjuk az őszi találkozót, hiszen tudjuk, hogy ennek a mai találkozónak nem volt tétje, ugyanakkor örülünk az eredménynek” – jelentette ki Paatelainen.

A két csapat és Románia is az Európa–bajnoki selejtezősorozatban azonos csoportban szerepel majd.

Felkészülési mérkőzések

Románia – Argentína 0–0

Magyarország – Finnország 1–2 (Rudolf 13., illetve Pohjanpalo 74., Eremenko 84., 11-esből).