Belföld

RMDSZ: 310 millió lejjel támogatja a kormány a távfűtésszámlák kifizetését

2021.11.12 - 06:27

A fejlesztési tárca javaslatára 310.426.000 lejt különített el a kabinet erre a célra az állami tartalékalapból.

'Az önkormányzatok támogatást kértek a megemelkedett fűtésárak miatt, a kormány pedig, javaslatunkra, jóváhagyta a kérelmezéseket. Nem maradhatnak tél idejére fűtés nélkül a családok' - idézi a szövetség közleménye Cseke Attila ügyvivő minisztert.

Az erdélyi városok közül tíz részesül a támogatásból: Arad, Nagyvárad, Brassó, Fogaras, Kolozsvár, Csíkszereda, Gyergyószentmiklós, Székelyudvarhely, Temesvár és Brád - derül ki a tájékoztatásból. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Segítség az állattartó gazdaságoknak

Az RMDSZ törvénycsomagot terjesztett be a sertés- és szarvasmarhatartók támogatására, valamint a sertéspestis elleni hatékonyabb fellépésért.
Belföld

15 eurós támogatás minden méhcsalád után

2028-ig minden hivatalosan nyilvántartott méhcsalád után évi 15 eurónak megfelelő támogatásban részesülhetnek a romániai méhészek.
Belföld

Háromezer eurós fokhagyma-támogatás

A program célja a hazai fokhagymatermesztés ösztönzése és a termelők támogatása egy minden szempontból nehéz időszakban.