Rilti és az Oli pontokat hozott Motruról is

2017.09.30 - 16:59

Ebben az idényben először nyert két bajnoki mérkőzést zsinórban a Szatmárnémeti FC Olimpia, és úgy tűnik, hogy ehhez elsősorban az edzőváltás okozta „vérfrissítésre” volt szükség: Ritli Zoltánnal, Mircea Bolbával és Mihai Ștețcával a kispadon a szatmári legénység a Pandurii Tg. Jiu otthonában is nyert 1–0-ra.

A sérültek miatt kicsit improvizálnia kellett Ritlinek, hiszen Florin Mureșan hátulról, Villand Róbert pedig középről hiányzott. Utóbbi csak rövid időre, a meccs végére állt be két percre. Ciprian Brata is kisebb sérüléssel küzdött, de vállalta a játékot a védelem bal oldalán, míg Dumitru Muntean ezúttal centerezett Romario Rus mellett, de ezt is mesterien csinálta. Sőt, a 16. percben még gólt is szerezhetett volna, de a fejese után felső lécen csattant a labda.

Túloldalt a Pandurii-nak egyetlen kapura lövése okozott némi izgalmat a szatmáriaknak, de az a helyzet is egy szatmári nevéhez kötődött: Vlad Bujor lövését kellett védje Florin Muntean.

Az Olimpia játékosai fegyelmezetten játszottak, ami az ellenfélnek okozott fejfájást, ugyanis alig tudott eljutni a szatmári kapu elé. Fordulás után Ciprian Rus közelről sem tudott betalálni, egyszer ugyanis Florin Muntean karjaiba helyezte a lasztit, öt perccel később pedig közelről a kapu fölé fejelt. Viszont a szatmári támadások folyamatosan pánikot okoztak a Târgu Jiu védelmében. Így az 57. percben el is jött az ideje annak, hogy a hálóba kerüljön a labda: Bogdan Miholca erős lövését Dan Popescu védte, de a kipattanó éppen Oliver Lusamba elé kerül, aki már nem hibázott, és a harmadik gólját jegyezte ebben az idényben az Olimpia mezében (0–1).

Nem tudott reagálni erre a Pandurii, sőt, a hajrában emberhátrányba kerültek, ugyanis Mihai Maxin sérülés miatt már nem tudott visszatérni a pályára, és Adrian Iencsinek nem volt több cserelehetősége.

A múlt heti, Aradi UTA elleni 1–0-s győzelem után tehát újabb erős ellenfelet vert az Olimpia. Ez remélhetően kellő önbizalmat ad a fiúknak, hogy folytathassák ezt a pozitív sorozatot, hiszen a 11. fordulóban egy újabb nehéz meccs vár rájuk: az Olimpia egykori edzője, Bogdan Andone jön Szatmárra a Temesvári ASU Poli legénységével.

„Nagyon örülök a fiúk teljesítményének, hiszen fegyelmezetten játszottak. A játékosok figyelnek arra, amit kérek tőlük. Ez sokat számít, és ennek köszönhetően jönnek az eredmények is. Taktikailag nagyon jól álltunk a pályán, és a fiúk 90 százalékban teljesítették azt amit kérek. Ez annak köszönhető, hogy nyugalom van a csapat körül, és úgy érezzük, hogy most mindenki mellettünk áll, ami nagyon fontos” — nyilatkozta lapunknak Rilti.

A találkozó után egyébként a klub vezetősége menesztette Iencsit, akinek az irányítása alatt a Pandurii egyetlen mérkőzést sem tudott megnyerni hazai pályán.

Liga 2, 10. forduló

Pandurii Târgu Jiu – Szatmárnémeti FC Olimpia 0–1 (0–0).

Gólszerző: Lusamba (57. perc).

Pandurii: Popescu – Vodă (Maxin, 46. perc), Turda, D. Lung, D. Drugă, Dănăricu, Brînzan, Şut (Pîrvulescu, 73.), Dodoi (Şendroiu, 73.), Cip. Rus, Bujor. Vezetőedző: Adrian Iencsi.

Olimpia: Fl. Muntean – Cr. Munteanu, Brata Duruş, Miholca, R. Rus, D. Muntean, Hlinca, Vas. Pop, Lusamba (Villand, 90+1), Jurj (Bura, 85.). Veztőedző: Rilti Zoltán.