Ricsi: „Érdekes volt az idény”

2013.11.20 - 06:48

A Rally Sprint megyei bajnokság ifjúsági korosztályának az úttörő pilótája, Májer Richárd (Ricsi) idén megnyerte az autós ügyességi és gyorsulási verseny abszolút győztesének járó címét.

Harmadik bajnoki címét szerezte meg pályafutása során a szatmárnémeti pilóta, Májer Richárd, viszont az idei minden bizonnyal emlékezetes marad számára: a 19 éves autósversenyző lett a 8. Rally Sprint ügyességi és gyorsasági megyei bajnokság abszolút győztese.

„Érdekes volt ez az idény, több tekintetben is. Idén nyáron érettségiztem, így arra kellett nagyon összpontosítanom. De próbáltam úgy beosztani az időmet, hogy mindenre jusson belőle. Sikerült eleget tanulnom és sikeresen érettségiznem, de tudtam időt fordítani a versenyekre is, itt is nyertem” – foglalta össze röviden ezt az évét Májer Ricsi, aki ősztől a győri Széchényi István Egyetem autómérnöki karának a hallgatója. „Így, hogy Magyarországon vagyok egyetemen, még nehezebb a versenyzés, mert gyakorlatilag nincs időm edzeni. A záróforduló előtt egy nappal korábban jöttem haza, hogy tegyek néhány kört az autóval. Csak ennyi időm volt felkészülni a szombati futamra” – folytatta Ricsi, aki az elmúlt szombaton zsebelte be az abszolút bajnoki címet. Ezzel idén két aranyérmet nyert, hiszen az Only Open 1 kategóriában már korábban biztosította első helyét az összetett táblázatban.

A Román Autóklub (ACR) szatmárnémeti fiókvezetője, a Seletye Dávid által életre hívott Rally Sprinten egyébként 16 évesen mutatkozott be Ricsi. Akkor egy Volkswagen Golf volánja mögött szlalomozott felnőtteket megszégyenítő bátorsággal a zárt pályán. Ő volt az első kiskorú pilóta, aki szülői engedéllyel rajthoz állt a versenyen. 2010-ben egy Hondával az NL2 géposztályban szerzett bajnoki címet. Már akkor elismerte a lapunak adott interjújában, hogy „könnyebb megszerezni egy bajnoki címet, mint azt megőrizni.” Ez így is történt, mivel példáját követve újabb fiatal tehetségek jelentek meg a sorozatban, akik alaposan megnehezítették a dolgát. Egyik jó barátja, Daniel Domuţa volt a legnagyobb ellenfele, akivel uralták a mezőnyt 2011-ben és 2012-ben. Ricsi – bár sokkal erősebb Honda CRX-szel állt rajthoz – folyamatosan dobogós helyen zárt, de összetettben csak ezüstérmek jöttek össze. Idén ismét a csúcsra ért, és a jól megérdemelt abszolút címet is hazavihette. „Négy és fél éve vagyok a Rally Sprintben, nagyon szeretem ezt a versenyt. Egyre erősebb a mezőny, az autók is jobbak. Az erőviszonyok nagyon közel vannak egymáshoz, a középmezőny is nagyon együtt van” – folytatta Ricsi, aki örül annak is, hogy egyre több fiatal áll rajthoz. „Kellenek a fiatalok a versenybe, hiszen ők jelenthetik a sorozat jövőjét” – folytatta.

Seletye egyébként második éve hirdet külön junior kategóriát a bajnokságban, amelyre idén tizenöten neveztek, így két ifi korosztályban zajlott a verseny. A korhatári rekordot jelenleg a 9 éves sárközújlaki Natalia Ramona Iocsak tartja.