Kedden 22 óra körül kalandosabb, rendhagyóbb körülmények között ugyan, de idén is eljutott Szatmárnémetibe a láng. A Szatmárnémeti Református Gimnázium dísztermében Elek Kinga aligazgatónő, Varga Szilárd Csaba iskolalelkész, valamint a 44. Dsida Jenő Cserkészcsapat néhány vezetője vette át a lángot. A betlehemi békeláng célja, hogy betöltse küldetését, és az egység, a remény, a szeretet, illetve az örömteli karácsony hírnöke legyen.
Varga Szilárd-Csaba iskolalelkész igével köszöntötte a lánghozókat: „Ti vagytok a világ világossága. A hegyen épült várost nem lehet elrejteni. Lámpást sem azért gyújtanak, hogy a véka alá rejtsék, hanem hogy a lámpatartóra tegyék, és világítson mindenkinek a házban. Úgy tündököljék a ti világosságotok az emberek előtt, hogy lássák a ti jó tetteiteket, és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat.” (Mt 5, 14–16)
Boga Ferenc cserkészparancsnok lapunknak elmondta, hogy 1986 óta minden évben kiutazik egy gyermek Ausztriából Betlehembe, hogy a Jézus Krisztus születésének helyét jelképező, 14 ágú ezüstcsillag fölötti örökmécsesről meggyújtsa a lángot. Idén ebben a korlátozások miatt egy helybéli kislány, a 9 éves Maria Khoury segédkezett. Maria egy betlehemi, keresztény családból származik, s nagy örömmel vállalta a feladatot.
A cserkészszövetség által szervezett ökumenikus istentiszteleten átveszik azt a környező országok cserkészei, hogy elvigyék saját országaikba. Ebben az évben ez sem volt lehetséges. Ezt most úgy oldották meg, hogy magyarországi cserkészek átvették azt a nyugati határnál, áthozták a keleti határhoz, ott pedig átvették többek között a Romániai Magyar Cserkészszövetség vezetői: Molnár Szilárd ügyvezető elnök és felesége, Molnár Orsolya, aki szintén cserkész. Eddig megálltak Nagyváradon, Nagykárolyban, Szatmárról pedig Nagybányára, Désre, Szamosújvárra, Kolozsvárra, Tordára és Marosvásárhelyre, ahonnan aztán Székelyföldre is eljutott a láng.
A 44. számú Dsida Jenő Cserkészcsapat tagjai átvették a lángot a Szatmárnémeti Református Gimnázium dísztermében, de a gyülekezetekbe való eljutását ezt követően az esperesi hivatalon, római katolikus püspökségen keresztül rendezhetik a lelkipásztorok. A járványügyi helyzet miatt idén nem tudják a megszokott módon beszervezni a gyermekeket a cserkészcsapat vezetői, akik egyébként 1993 óta végzik ezt a nemes és megtisztelő feladatot.