Remek kezdés után egy pont maradt - KÉPSOROZAT

2015.11.07 - 14:57

Már az első percben vezetést szerzett a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata Nagybányán, az FCM elleni örök rangadón, de a hazaiak korán egyenlítettek, és a meccs végéig már nem is változott az eredmény, egy-egy pontot kaptak a csapatok.

A játék minőségét tekintve nem kerül be a történelemkönyvekbe a szombati Nagybányai FCM - Szatmárnémeti Olimpia másodosztályos labdarúgó-mérkőzés, viszont az így megszerzett idegenbeli egy pont remélhetően sokat számít majd a sárga-kékeknek a „végső” elszámolásnál.

Szombaton a Viorel Mateianu Stadionban mintegy ezerötszáz néző volt kíváncsi az észak-nyugati ősrangadóra. Köztük mintegy kétszáz szatmárnémeti, többségében a szurkolótábor keménymagja, akik jelesre vizsgáztak, hiszen végig énekelték a mérkőzést és buzdították a kedvenceiket.Alig kezdődött meg a mérkőzés, Csik Tibor vezetőedző legénysége már vezetett: Muntean használta ki az ellenfél hálóőrének, Ormenișannak és a védő, Lupunak a hibáját, és közelről az üres kapuba gurított (0-1). A korai bekapott találat viszont felpörgette a hazai csapatot, az Olimpia is visszahúzódott a kapuja elé, így a nagybányaiaknak hamar sikerült egyenlíteni: Balaure előbb luftot rúgott, de a laszti nála maradt, majd második nekifutásra már nem hibázott és 10 méterről laposan, Tătaru lábai között rúgta a labdát a kapuba, a takarásban levő hálóőrnek, Băicannak esélyes sem volt a védésre (1-1). A folytatásban is a hazai csapat volt veszélyesebb az ellenfél kapujára. Oltean beívelt labdáját benézte Băican, de szerencséjére a felső lécen pattant a játékszer, majd Balaure kétszer is megdolgoztatta a szatmári kapust.

Fordulás után mintha mindkét csapat tartalékra helyezte volna magát, hiszen szerdán újabb bajnoki vár rájuk. Takács a 63. percben jobbról a rövid sarkot vette célba, de Ormenișan simán védett, majd Chivari és Villand is próbálkoztak, de lövéseik célt tévesztettek. Túloldalt gyengén beívelt labdák bosszantották a helyi közönséget, így a meccs végéig már nem változott az eredmény. Dorin Toma csapatmenedzser mégis úgy ítélte meg, hogy a csapata megérdemelte volna a győzelmet. „Nem örülök a döntetlennek, mivel sokkal jobbak voltunk az ellenfélnél - mondta a nagybányai szakvezető, aki vélhetően csak az első félidő teljesítményére utalt, ugyanis játékosai a második negyvenöt percben a kaput sem találták el. – De tekintettel arra, hogy a legutóbbi három tétmérkőzésünket elveszítettük, azt mondhatom, hogy az egy pont is jobb, mint semmi” - egészítette ki nyilatkozatát Toma.

Csik Tibi viszont elégedett volt az eredménnyel, hiszen úgy látta, hogy egy jó csapat otthonából tértek haza ponttal. „A táblázatban jobb helyen álló csapattal szemben szereztünk pontot, ez minden képen elégedettséggel tölthet el. Gratulálok a fiúknak és nagyon szépen köszönöm a szurkolóknak, akik elkísértek és mellettünk álltak ma is (szombat - szerk. megj.)” - szólt az FC Olimpia rövid nyilatkozata a rangadó végén.

A szatmári legénységnek nem sok ideje marad a pihenésre, hiszen szerdán újabb bajnoki mérkőzés vár rájuk. Az odavágó utolsó fordulójában a Karánsebesi FC lesz az ellenfél az Olimpia Stadionban 14 órakor kezdődő mérkőzésen.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!

Labdarúgó Liga 2, 2-es Csoport, 12. forduló

Nagybányai FCM - Szatmárnémeti FC Olimpia 1-1 (1-1).

Gólszerzők: Balaure (10. perc), illetve Muntean (1.).

Nagybánya: Ormenișan - Oltean, Hodor, Ilie, Lupu, Ignea, Leonte, Păcurar (Codin, 72. perc), Balaure, Arnăutu (V. Pop, 60.), Sîrbu (Șter, 65.).

FC Olimpia: Băican - Ciul, Tătaru (Mureșan, 27.), Heil, Iuhas, Takács, Chivari, Muntean, Villand, Sălăgenu (Rus, 46.), Boștină (Faur, 67.).