Belföld

Rekordot döntött szerdán a romániai áramfogyasztás a kánikula miatt

2021.07.28 - 13:30

A közlemény szerint 13 óra 17 perckor a rendszerterhelés értéke elérte 8801 megawattot. A korábbi rekord a július 15-én regisztrált 8687 megawatt volt.

A jelzett időpontban az ország áramtermelése 7500 megawatt volt, a különbséget importból fedezte a Transelectrica. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Tovább fokozódik a meleg!

Tizenegy erdélyi megyére másodfokú hőségriadó van érvényben pénteken, de az ország többi részében sem fázik senki.
Belföld

Tisztázta a helyzetet az energetikai piacon az ANRE

Zéró tolerancia a spekulatív projektekkel szemben, a hálózat-fejlesztési projektek garanciáját 5%-ról 20%-ra emelte a hatóság.
Belföld

ePIDS: nem lehet a villanyszámlát befizetni

Több szolgáltatónál is baj van az informatikai rendszerrel. Számlán a az elektromos áram támogatása, de nem lehet érvényesíteni.