„Régi” ismerősökhöz látogatnak szerdán

2021.03.30 - 13:26

Közel négy év után az ominózus 1–0-s andorrai vereség után, ismét a pireneusi törpeállamban játszik Magyarország labdarúgó-válogatottja.
2017. június 9-én is világbajnoki selejtezőn mérkőzött meg a két csapat az Estadi Nacionalban, és óriási blamázs lett a vége: Rebés a 26. percben szerzett gólja eldöntötte a meccset, ami után helyszínen levő a magyar szurkolók követelték a magyar válogatott kerettagjait, hogy vegyék le magukról a címeres mezt.
Andorra az azelőtti három, magyarok elleni találkozón 11 gólt kapott és egyet sem rúgott, és értelemszerűen egyszer sem győzött. A siker után hősként ünnepelték a helyiek a focicsapat játékosait, a magyarok pedig leszegezett fejjel utaztak haza.
Azóta viszont pozitív változások történtek a magyar válogatottnál, amely egyre javuló teljesítményt nyújt. Nyolc mérkőzés óta veretlen a csapat, ennél fogva nem jelenthet gondot felejtetni ma a 2017-es meccset, és magabiztos játékkal behúzni a három pontot a világbajnoki selejtező 3. fordulójában. Még az sem lehet kifogás, hogy Marco Rossi szövetségi kapitány már visszaengedte klubcsapatához Gulácsi Pétert, Willi Orbánt és Sallai Rolandot.
Az elmúlt hét alatt Andorra odahaza kapott ki 1–0-ra Albániától, majd 3–0-s vereséget szenvedett Lengyelországban, így az utolsó helyet osztja meg San Marionóval. Magyrország jelenleg a harmadik pozíciót foglalja el, miután odahaza 3–3-as döntetlent játszott Lengyelországgal, majd 3–0-ra győzött San Marino vendégeként.
A 21.45 órakor kezdődő Andorra – Magyarország mérkőzést az M4 Sport közvetíti.

Izland után Románia
A románok is „kedves” ismerőst látogatnak ma este, hiszen Örményország az előző vb-selejtezőn is csoportellenfél volt. 2016 október 8-án, a legutóbbi jereváni látogatáson 5–0-ra győztek a románok, viszont egy évvel később, a hazai visszavágón egy sovány 1–0-t húztak ki a „trikolórok”.
A két együttes eddig ötször mérkőzött egymással, és egy 2004-es 1–1-es örményországi döntetlent leszámítva a románok még gólt sem kaptak kaukázusi ellenfélüktől. 12–1 a gólkülönbség a románok négy győzelmét hozó direkt összecsapáson. Természetesen most is győzelem a cél, viszont Mirel Rădoi szövetségi kapitánynak intő jel lehet, hogy az örmények vasárnap 2–0-ra verték odahaza Izland együttesét. Igaz, a Liechtenstein elleni idegenbeli nyitányon a hajrában szerzett öngóllal tudtak nyerni, viszont ez a hat pont jelenleg a J-csoport második helyén tartja az örmény együttest.
Románia az észak-macedónok elleni hazai siker után jól teljesített odahaza Németországgal, viszont a három pont egyelőre a negyedik helyre elég a szériában.
„Örményország játékstílusa egyáltalán nem fekszik nekünk. Agresszíven játszanak, harciasan játszanak, azonnal reagálnak helyzetekre, és jól zárnak a védelemben. Az ilyen csapatok ellen nagyon nehéz játszani. De ha győzni sikerül Jerevánban, és azt hiszem, hogy a második helyről várhatjuk majd az őszi folytatását  selejtezőnek. Viszont tisztába vagyunk azzal is, hogy az ellenfelünk is vérszemet kapott, és foggal körömmel fog harcolni, hogy megerősítse a táblázatban jelenleg elfoglalt második helyét” – mondta Rădoi.

A 19 órakor kezdődő Örményország – Románia találkozót a Pro Tv közvetíti.
Ez lesz a világbajnoki selejtezők első felvonásának az utolsó napja. Szeptember 1–. között következik majd egy újabb három fordulós sorozat. A magyar legények 2-án Angliát fogadják, 5-én Albániába utaznak, 8-án pedig Andorrát fogadják.
A románok 2-án Izland vendégei lesznek, 5-én jön a Liechtenstein, 8-án pedig Észak-Macedónia otthonában játszanak.

Most sem lesz ott a vb-n Olaszország válogatottja

Óriási meglepetés született az európai vb-pótselejtező elődöntőjében: Olaszország hazai pályán fogadta Észak-Macedóniát, mégsem jutott tovább.

Csütörtökön rendezik a vb-pótselejtező elődöntőit Európában

Az ukrajnai háború miatt hat helyett csak négy mérkőzést rendeznek meg a katari labdarúgó-világbajnokság európai pótselejtezőinek elődöntőiben csütörtökön.

Nem hozott szerencsét a hazai környezet

A magyar válogatott a 15. helyen zárta a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságot, miután a kedd esti utolsó csoportmeccsen 31–30-ra kikapott Izlandtól a harmadik, utolsó fordulóban.