Rászámoltak a Rekire

2016.10.01 - 19:05

Hiányzott szombaton a Pusztadaróci Recolta labdarúgócsapatának a játékából az a szikra, amely legalább reményt adott volna arra, hogy pontban reménykedhessen a Szászmegydesi Gaz Metan II elleni bajnoki mérkőzésen.

Így a Szeben megyei élvonalbeli alakulat szatellitcsapata átgázolt a Rekin, amely továbbra is várakozó álláspontban áll, hogy megszerezze majd első divíziós pontjait.

A Liga 3 ötödik fordulójának pusztadaróci mérkőzésén a vendégek már a 7. percben vezetést szereztek, miután Buziuc közelről zavartalanul fejelhetett Oşan kapujába (0–1). Túloldalt Nemeş, Lauruk és Toma is megdolgoztatta Floreát, de bevenni a medgyesi kaput csak a 40. percben sikerült, amikor a Gaz Metan II már kettővel vezetett. Goţ fejesgólja (1–2) megelőzően ugyanis Zaharia kontrából szerzett gólt (0–2). Nem maradt ez a félidei eredmény, ugyanis a szünet előtt Puşcatu lövése is beakadt a Reki kapujába (1–3).

Fordulás után sem változott sokat a helyzet a pályán. A 64, percben Buziuc még betalált egyszer, majd Costantin Hanc edző legényei eldugták a labdát. Túloldalt Lauruk csak kapufáig, Bîgiu és Moldovan pedig hatalmas helyzetekig jutott, de az eredményt már nem sikerült változtatni.

Liga 3, 5. csoport, 5. forduló

Pusztadaróci Recolta – Szászmedgyesi Gaz Metan II 1–4 (1–3)

Gólszerzők: Goţ (40. perc), illetve Buziuc (7., 64.), Zaharia (30.), Puşcatu (43.).

Recolta: Oşan – Lauruk, Csik (Şimon, 46. perc), Rebegea, Toma, Nemeş (Moldovan, 60.), Mester, Vincze D., Goţ, Pop (Bîgiu, 45.), Ionescu (Gulya, 50.)

Gaz Metan II: Florea – Stancu, Puşcatu, Porav, Trif, Ignat (Drăghiţă, 85. perc), Bic, Zaharia (Răduţ, 90.), Predescu (Călbază, 71.), Iorga (Ţili, 46.), Buziuc. Vezetőedző: Costantin Hanc.