Vidék

Rangsoroltak Halmiban is

2016.04.05 - 12:04

A negyedik mandátumáért harcba szálló dr. Incze Lajos polgármestert 11 tanácsosjelölt erősíti. Az ugocsai községközpontban szintén vasárnap délután tartotta rangsorolóját az RMDSZ.

Vasárnap délután tartotta meg a rangsoroló ülését a Halmi RMDSZ, melynek nyomán eldőlt, hogy a jelentkezők milyen sorrendben kerülnek majd fel a június 5-én esedékes helyhatósági választás szavazólapjára, azaz ki lehet majd községi tanácsos a következő négy évben. Elsőként az ülést vezető dr. Incze Lajos polgármester üdvözölte a jelenlévőket, köztük Riedl Rudolf megyei tanácsi alelnököt és Horváth József megyei tanácsosjelöltet, majd tisztújítás zajlott, ugyanis a Halmi településen elnökségi tisztséget betöltő Juhász Róbert köztisztviselő lett, ezért le kellett mondania a posztról. Juhász helyébe az addigi alelnök, Pap Erika Nóra lépett, a községi elnök dr. Incze Lajos maradt, az alelnök pedig Szabó Éva.

A tisztújítást követően kezdődött a tanácsosjelöltek rangsorolása — mivel azonban a 2016. január 1-i népszámlálási adatok értelmében a község lakossága megnőtt, az eddigi 13 helyett a tanácsnak 15 tagból kell majd állnia. „Ami azt jelenti, hogy az eddigi 7 helyett az RMDSZ-nek 8 mandátumot kell szereznie, ezért arra kérek mindenkit, június 5-én ne üljön otthon vagy a ház előtt a kispadon, hanem menjen el szavazni, mert minden szavazatra szükségünk van!” — nyomatékosított Incze, akit a közgyűlés nyílt szavazással, egyöntetűen, ellenszavazat nélkül választott meg a szövetség polgármesterjelöltjének.

A tanácsosjelöltek rövid bemutatkozása után került sor a rangsoroló szavazásra, és amíg a számlálóbizottság az eredményeket összesítette, Incze polgármester röviden összefoglalta az elmúlt négy év megvalósításait, ugyanakkor szót ejtve a tervekről is. A megvalósítások között szerepel a műfüves sportpálya, a jelenleg is folyamatban lévő ivóvíz- és kanalizáláshálózat-kiépítési projekt. Halmi jelen pillanatban két aláírt pályázatnak is örülhet, az egyik 1 300 000 euró értékű és három tételt foglal magába: egy új, a jelenlegi könyvtár helyén felépítendő after school épületet; 4,1 kilométernyi út leaszfaltozását, valamint a „kulturális felszerelések” tételt (szabadtéri, szállítható színpad, annak világítása, reflektorfelszerelése, illetve a magyar és a román néptánccsoport új táncruhái); a másik a kisbábonyi erdősítési pályázat, és szintén pályázat útján újítják fel a „piros téglás iskola” udvarán lévő egykori kantinépületet, ahol hosszított programú napközi fog majd működni; önerőből készül a multifunkcionális eperátvevő központ, és egy másik, szintén régi álom beteljesülésére, a fedett sportcsarnok építésére is lehetőség nyílhat a jövőben. Incze beszámolóját követően a számlálóbizottság ismertette az eredményeket, a leadott 80 érvényes (7 érvénytelen) szavazat alapján a következő sorrend alakult ki — két befutóhelyet biztosítva a községhez tartozó falvaknak: Kiss János (62 szavazat), Vaszilovici Enikő (55 szavazat), Illyés Sándor (Dabolc), Balázs György (Kisbábony), Hankusz Csaba (53 szavazat), Suhani János (51 szavazat), Kovács Attila (50 szavazat), Fazekas József (40 szavazat), Tóth András (37 szavazat), Szmutku Zoltán (26 szavazat), Kispál János (25 szavazat).

 

Szabó Kinga Mária