Rangadót nyert Arad ellen a VSK

2020.11.28 - 22:49

A Maros-parti alakulat már másik kategóriába tartozik, mint az eddigi ellenfelei, ami nem csak az eredményen, de a játékon is látható volt, hiszen kemény csata zajlott a pályán. Miguel „Maikel” Lopez a pénteki, Kolozsvári Univeristatea elleni mérkőzéshez képest egyetlen helyen módosított a kezdő ötösén, és Erica Covile helyett ezúttal Maria Solopova állt fel Kilin Tünde, Alina Podar, Patricia Bright és Bria Goss mellé.

vskArad

vskArad1
Az óriási csatában, a hetedik percben először vezetett a VSK héttel, így Goss triplája után (13–6) Bogdan Bulj, az aradiak szerb edzője le is hívta csapatát a taktika átbeszélésére. Tanítványai ezután egy perc alatt egyenlítettek (13–13), viszont a szünetig a VSK Kilin triplájával és Goss újabb találatával három pontot tett a két csapat közé (18–15).

vskArad2

vskArad3
Nem változott semmi a második negyedben sem, hiszen az aradiak ismét felzárkóztak mínusz hatról (25–19) egyenlőre (27–27), ami már Lopezt kényszerítette rá, hogy időt kérjen. Goss és Podar három pontosai után (33–27) Buljon volt a sor az időkéréshez, így a félidei szünetre is megmaradt a három pont a két együttes között (34–31).

vskArad4

vskArad5
A fordulás után a higgadtság volt a kulcsszó a VSK-nál, ami rávezette a sikerre a csapatot. Igaz, a hibák száma nem csökkent, viszont meg tudták őrizni a nyugalmukat azokban a pillanatokban is, amikor a bírói hármas is egyre több hibával vezette a mérkőzést. Az aradiak azonban felhergelték magukat, a kispadról is hasonló példát láttak, így a rutinos játékosaik passzokat rontottak, vagy dobásaik még a palánkot sem találták el.

vskArad6

vskArad8
Az amúgy nem túl testes előnyt végül kilencig tudta feltornázni Carla Popescu távoli találata (52–43, 29. perc), így az utolsó tíz percben az volt a feladata, hogy sikerüljön megőrizni az fórt.
Az utolsó negyedet hamar el kell felejtse a VSK: összesen hét pontot jegyeztek a lányok, igaz, túloldalt csak ötöt tettek hozzá az aradiak saját pontjaikhoz, így 59–50-es eredménnyel zárult a mérkőzés, amely értékes két pontot tesz a táblázatba a szatmári alakulat mellé.

vskArad9
Vasárnap zárul a bajnokság első tornája, a szatmári „buborékban” pedig a VSK 19.30 órától a Nagyváradi CSU Rookies ellen játszik, amely azok után, hogy a nyitányon 101–30-ra kapott ki az aradiaktól, szombaton 108–29-es vereséget szenvedett a kolozsvári csapattól. Ezért, vélhetően nem túlzás borítékolni már most a VSK harmadik bajnoki sikerét is.

vskArad10

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 2. FORDULÓ
Szatmárnémeti „buborék”
FCC Baschet Arad – Szatmárnémeti VSK 50–59 (15:18, 16:16, 14:18, 5:7).

Arad (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Jefimija Karakasevic (4/5/1), Ecaterina Armanu (9/3/0), Brankica Hadzovic (5/8/6), Veatriki Akathiotou (4/4/3), Angela Lou Beadle (16/5/3) – Fodor Márta (9/3/0), Dora Ardelean (3/5/1), Nagy-Mirne Ildikó (0/1/1). Vezetőedző: Bogdan Bulj.

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Patricia Bright (9/7/0), Kilin Tünde (5/1/5), Marina Solopova (15/8/2), Alina Podar (13/4/2), Bria Goss (8/4/4) – Erica Covile (4/3/1), Carla Popescu (5/0/0), Adina Pop (0/1/0). Vezetőedző: Miguel „Maikel” Lopez.

Kolozsvári CS Universitatea – Nagyváradi CSU Rookies 108–29 (36:12, 25:8, 25:5, 22:4).

Sepsiszentgyörgyi „buborék”
Țara Bârsei CSU 2011 Brassó – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 58–104 (21:28, 10:26, 14:33, 13:17)
CS Municipal Târgoviște – Kézdivásárhelyi SE 59–51 (15:12, 9:15, 16:13, 19:11)

Bukaresti „buborék”
Agronomia Bukarest – CS Municipal Alexandria 48–54 (10:14, 13:14, 13:12, 12:14)
Rapid Bukarest – Phoenix Simona Halep Konstanca 46–75 (12:29, 21:13, 4:19, 9:14)

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.