Rangadó a második helyért a Félixfürdői Lotus ellen

(Fotó: SzOVSK)
2023.09.28 - 12:41
A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapata ezen a hétvégén is hazai pályán játszik, ezúttal a Félixfürdői Lotus együttest látja vendégül az Arenei utcai Olimpia - Daniel Prodan Stadionban.

A bihari alakulat már régi ismerőse a Cosmin Iuhas, Florin Fabian edzőpáros legénységének, az előző idényben háromszor is verték őket a négy találkozón, amit az alapszakaszban, majd a rájátszás felsőházában játszottak ellenük.
A Lotus idén is erős kerettel vágott neki a Liga 3-nak, és bár az idényrajt balul sült el (0–2 odahza a Zilahi SCM ellen), ezután három győzelmet és egy döntetlent jegyeztek, ezzel ugyanannyi pontot gyűjtöttek eddig a bajnokságban, mint a VSK csapata..

Elvesztett gólfelelős

A szatmári legények viszont értékes pontokat vesztettek az elmúlt két mérkőzésen, amit Szatmárnémetiben játszottak, de elvesztették a szombati találkozóra a „gólfelelős” Moussa Samakét is. A mali játékos igazságtalanul lett kiállítva az elmúlt hétvégi mérkőzésen, ugyanis Vladimir Andrei Nagy játékvezető már a 4. percben büntette a játékost egy sárga lapos figyelmeztetéssel, majd a Máramarosszigeti VSK elleni találkozó 30. percében ki is állította Moussát, egy állítólagos szinlelés miatt.
Egyébként az Olimpia VSK zsinórban három győzelemmel indította a bajnokságot, majd következett az említett két fiaskó: 3–3 a harmadik vonalban újonc CS Olimpia MCMXXI otthonában, majd a Máramarosszigeti VSK elleni hazai 1–3-as vereség.

Csak a győzelem!

Cosmin Iuhas edző bízik abban, hogy legénysége túllendül az első vereség okozta keserűségen, hiszen a nem csúszhat be újabb hiba.
„A Lotus ellen csak a győzelem az elfogadható eredmény. Láttam az előző mérkőzéseiket, és nem véletlenül vannak dobogós helyen. Nekünk az első perctől erősen kell kezdenünk és az utolsó sípszóig koncentráltak kell lennünk a játékra. A bihariak kihasználnak minden adódó lehetőséget, és képesek egyetlen támadásból is gólt szerezni” – nyilatkozta Cosmin Iuhas vezetőedző.
A két együttes tehát egyaránt 10 pontot gyűjtött az eddigi öt mérkőzésen, de a jobb gólünbségének köszönhetően a mi együttesünk foglalja el a 10-es széria táblázatának 2. helyét.

LIGA 3, 10-ES CSOPORT, 6. FORDULÓ
Szombat, szeptember 30, 17.00:
Szatmárnémeti Olimpia VSK – Félixfürdői CS Lotus
Stadion: Szatmárnémeti Olimpia - Daniel Prodan, Arenei utca
Jegyeket és bérleteket a mérkőzés kezdése előtti órában lehet váltani a stadion bejáratánál.