Ráhangoltak a brnoi meccsre

2019.10.13 - 01:29

Ötvenegy pontos sikert aratott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata Nagyváradon a házigazda együttes elleni bajnoki mérkőzésen. A Boskovic-gárda szerdán CEWL-meccset játszik.

Teljesítette a kötelezőt a Szatmárnémeti VSK női kosárlabda-csapata, és sima meccsen hozta a két pontot Nagyváradról a CSU Rookies elleni bajnoki találkozóról.

A Nyugati-csoport második fordulójának találkozója előtt Goran Boskovic edző is tudta, hogy nem ezen a mérkőzésen kell megizzadjanak a lányok a győzelemért, hiszen a két csapat között jelentős értékbeli különbségek voltak. Ezért Brittany Densot – aki a csütörtöki, aradiak elleni nyitányon lett rosszul, és ki kellett vinni őt a teremből kezelésre – otthon hagyta, Bernice Mosbyt pedig végig pihentette Nagyváradon. A múlt csütörtöki kezdő ötösből is csak Alina Podar és Maja Miljkovic maradtak, mellettük Adina Stoiedinnal, Andreea Huțanuval és Julija Gladkovával indított a VSK. Kissé görcsösen kezdett a szatmári alakulat, így több mint két perc játék után még csak Miljkovic és Stoiedin kosarait jegyezhettük (0–4). Veress Attila edző időkérése után kicsit helyre rázódott a VSK játéka is, és Stoiedin vezényletével az 5. percben már 2–10-es állást mutatott az eredményjelző. A házigazdák játékában viszont nem hozott semmi változást az edzőjük egyperces technikai megbeszélése, ugyanis a negyed végéig már csak egy dobásuk akadt be, így a szatmáriak már tizenhat pontos fórra kezdhették a második negyedet (4–20).

Egy perc alatt húszat tett a két csapat közé a VSK (4–24), és ezután már Boskovic is úgy látta jobbnak, hogy próbálja felkészíteni a tanítványait a szerdai, brnoi mérkőzésre. Az alapjátékosok több pihenőidőt kaptak, így Flavia Ferenczi több időt tölthetett a pályán, triplája pedig huszonhárom pontos előnyt jelentett (10–33). A szünetig viszont Miljkovic és Oláh Andrea is betalált távolról, így az addigi legnagyobb különbséggel fordultak a második félidőre (12–42).

A VSK ugyanott kezdte, ahol abbahagyta: Gladkova, Miljkovici, Oláh Andi és Huțanu tripláztak, Stoiedin pedig közeli találatokkal növelte negyvenhat pontig az előnyt a 27. percig (14–60). Közben felállt a pályára Anisia Croitoru is, aki a nyár folyamán éppen Nagyváradról érkezett Szatmárra. A még csupán 16 éves lány viszont nagyon izgulhatott, hiszen még a szabaddobásai sem akadtak be. Azonban gólpasszokkal szolgálta ki Miljkovicot, lepattanókat gyűjtött be, és egykori csapattársa dobását is blokkolta.

A mérkőzés végeredményét, és egyben a két csapat közötti pontbeli legnagyobb különbséget Miljkovic állította be (22–73), és remélhetően a szerb lányban még maradtak tartalékok a szerdai, csehországi találkozóra is.

A kiírás szerint október 16-án a Žabiny Brno vendégeként kezd a Szatmárnémeti VSK a Női Közép-Európa Liga (CEWL) B-csoportjában. Mint arról beszámoltunk, az európai szövetség által is elismert nemzetközi torna 2017-es győztese egy év után visszatért a sorozatba. Ezt elsősorban azért tették, hogy a lányokat formába tartsák erős meccsekkel a honi bajnokság kora tavaszi szakaszára. Az NL Nyugati-csoportjában ugyanis csak az Arad ellen lesz kemény küzdelme a VSK-nak, a többi csapattal vélhetően ugyanúgy fog elbánni a Boskovic-gárda, mint a nagyváradiakkal. A CEWL B-csoportjában cseh, német és belga ellenfelei lesznek a szatmári csapatnak. A torna első szatmári meccsére viszont január 15-ig várni kell, ugyanis akkora halasztották el a belga Spirou Ladies Charleroi elleni találkozót. Természetesen addig nem marad kosárlabda nélkül a szatmári közönség, ugyanis a honi bajnokság első szakasza folytatódik jövő szombaton a 3. forduló mérkőzéseivel, amikor a Kézdivásárhelyi SE lesz a vendég a Both Katalin Sportteremben. A székely együttes először játszik majd a VSK ellen.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, Nyugati-csoport, 2. forduló

Nagyváradi CSU Rookies – Szatmárnémeti VSK 22–73 (4:20, 8:22, 5:18, 5:13).

Rookies (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Mangra (2/0/0), Chiș (4/1/2), Faragó (6/3/1), Vujovic (2/2/0), Zalin (4/14/1), Farcaș (0/1/0), Veres (2/4/2), Göncze (2/4/2), Judeu. Vezetőedző: Veres Attila.

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Gladkova (12/7/3), Miljkovic (21/7/2), Stoiedin (14/6/1), Podar (0/2/2), Huțanu (9/6/6), Popescu (4/3/3), Oláh (6/4/3), Ferenczi (7/2/1), Croitoru (0/2/2). Vezetőedző: Goran Boskovic.

Aradi FCC Baschet – Marosvásárhelyi Sirius 76–34

Hétfőn: Kézdivásárhelyi SE – Kolozsvári CSU.

Az állás: 1. SZATMÁR 4 pont/2 mérkőzés, 2. Arad 3/2, 3. Kolozsvár 2/1, 4. Kézdivásárhely 2/1, 5. Marosvásárhely 2/2, 6. Nagyvárad 2/2.