Ráérzett a siker ízére az Olimpia

2012.08.05 - 15:05

A magyarországi NBII-be újonc, és minimum 500 ezer euró költségvetésű Putnok VSE ellen 2–1 arányban győzött pénteken a Szatmárnémeti Olimpia FC, szombaton pedig a Liga 4-es Szilágynagyfalui Barcău SK-t verte 8–1-re. Mindkettő felkészülési meccs volt.

A labdarúgó Román Kupa selejtezőjében jegyzett szerdai, óvári siker után a Szatmárnémeti Olimpia FC a következő két mérkőzését is megnyerte. Igaz, péntek és szombat délután barátságosakat játszott a Csik Tibor vezetőedző legénysége, de a játék minőségét tekintve mindenképpen javulás észlelhető a „sárga-kékek”-nél. Mint ismeretes, korábban többek között a Rapid, a Nagyváradi Luceafărul, a Nagyváradi Bihor FC, a Nagybányai FCU Maramureş első-, illetve másodosztályos csapatok, majd a magyar NBIII-as fehérgyarmati Szatmár Unio FC verte a szatmárnémetieket, ezt követően pedig igen sok kritika érte a legénységet. „Mi is hibáztunk az ellenfelek választása tekintetében. A felkészülési periódus elején játszottuk ezeket a nehéz meccseket, és ez nem jó. Elszámoltuk magunkat. De ugyanakkor a hasznát is kell látni azoknak a találkozóknak, hiszen hitelesebb képét láthattam annak, hol kell többet dolgozni a fiukkal” – értékelt Csik Tibor.

Most összeszedték magukat az Olimpia FC legényei, és három győztes meccset kötöttek össze. Az Óvári Someşul ellen a Román Kupa selejtezőinek 2. fordulójában 2–1-re győztek, pénteken pedig Miskolc közelében, az NBII-be újonc Putnok VSE ellen meccseltek. Feier egy jól kidolgozott akciót zárt góllal az első félidő végén, a házigazdák a fordulás után egyenlítettek, de a lefújás előtt Gavrilescu beadását Marian Pop fejelte a kapuba, beállítva az újabb 2–1-es végeredményt. „Nagyon jó meccs volt, mivel a magyaroknak erős csapatuk van. Most jutottak fel a másodosztályba, és már biztosított nekik az 500 ezer euró költségvetés, amiből a játékteret és a stadion újítják fel” – mondta Csik Tibor arról a csapatról, amely nyáron leszerződtette a 31 éves szatmárnémeti Matei Bogdant is, aki az Olimpia FC-nél, a Mikolai Turulnál, az Óvári Someşulnál és a Szamoskrassói Someşulnál is megfordult korábban.

Szombat délután egy másik felállásban utazott el a szatmárnémeti együttes a Szilágynagyfalui Barcău SK otthonában. A Liga 4-es együttes nem tanúsított nagy ellenállást, így a szatmáriak lemosták a pályáról a szilágyságiakat, akik harmadosztályos álmokat dédelgetnek. Csik Tibor több ifijátékost is bevetett, akik az Olimpia FC juniorkeretéből, a Szatmárnémeti LPS-től, vagy a Szatmárnémeti Atletic 94-től jöttek próbajátékra. Közülük Roatiş az első félidő eredményét állította be (42. perc), miután a hazaiaktól Vásárhelyi szépített 3-1-re, a 41. percben. Addig ugyanis Prodan (12. perc), Glodean (14.) és Marinaş (39.) is eredményes volt. Fordulás után Botos nyolc perc alatt triplázott (50. perc, 55 és 58.), majd tíz perccel később Hanus állította be a 8-1-es végeredményt.

Szerdán 18 órától a Nagybányai FCU Maramureş otthonában játszik az Olimpia FC, a következő hétvégén pedig a magyarországi harmadosztályos Cigánd SE-t várják Szatmárnémetibe.

Eredmények

Felkészülési mérkőzések

Putnok VSE – Szatmárnémeti Olimpia FC 1-2 (szatmári gólszerzők: Feier, Marian Pop). Olimpia FC: Şuta – Homorozan, Micaş, Iuhas, Lauruk, Gavrilescu, Mihai Pop, Mureşan, Ghiriti, Feier, Dragoş. Játszottak még: Moş, Marian Pop, Cozma.

Szilágynagyfalui Barcău SK – Szatmárnémeti Olimpia FC 1-8 (szatmári gólszerzők: Prodan, Glodean, Marinaş, Roatiş, Botos 3 gól, Hanus). Olimpia FC: Coman – Glodean, Magdás, Silaghi, Hanus, Molnar, Botos, Tilinger, Roatiş, Marinaş, Prodan. Játszottak még: Armaş, Ban, Cădar, Domuţa, Csik Kristóf.