Szatmárnémeti

Radu Pop a CECCAR új elnöke

2012.05.29 - 10:00

A CECCAR Szatmár megyei szervezetének új elnöke, Radu Pop terveiről nyilatkozott lapunknak. Kihangsúlyozta, hogy szeretne jobb kapcsolatot kialakítani a vállalkozói szektorral.

A Romániai Könyvszakértők és Mérlegképes Könyvelők Testülete (CECCAR) Szatmár megyei szervezetének tagjai május 28-án találkozóra gyűltek össze. A havonta esedékes találkozón Flore Ioan, a Szatmár Megyei Területi Munkaügyi Felügyelőség (ITM) munkatársa a külföldön dolgozó románok, illetve a hazánkban alkalmazásban álló külföldi személyekre vonatkozó törvényekről számolt be, majd a jelenlevők kérdéseire válaszolt. A CECCAR tagjai ezt követően megemlékeztek Toma Marinról, a CECCAR országos elnökéről, aki május 27-én, 69 éves korában hunyt el. Ezt követően beszélgettünk Radu Poppal, aki négy évig vezeti majd a Romániai Könyvszakértők és Mérlegképes Könyvelők Testületének (CECCAR) Szatmár megyei szervezetét.

— Mikor volt az elnökségi választás, mióta tölti be az elnöki tisztséget?

– Az elnöki tisztség betöltésére megszervezett választást a mandátum lejárta előtt egy évvel szervezik meg a mérlegképes könyvelők, a voksolásra tavaly került sor, de az elnöki feladatokat február 29-én vettem csak át. A tavalyi választáson a CECCAR Szatmár megyei szervezetének minden aktív tagja — akkor 394 személy volt — részt vett, és leadta voksát a három jelölt valamelyikére. Ki kell hangsúlyozni, csak az a mérlegképes könyvelő jelöltetheti magát elnöknek, aki semmilyen szankciót nem kapott szakmai tevékenysége során. Én 192 szavazatot kaptam így lettem az elnök. A CECCAR-t nemcsak az elnök, hanem egy öttagú megyei bizottság is vezeti, melynek két tagja cserélődött ki a választások alkalmával.

— Milyen terveket fogalmazott meg az elkövetkező négy évre?

— A régi elnökkel közösen vezettük egy évig a CECCAR-t, ezért úgy vettem át az elnöki munkát, hogy tudtam mi is a feladatom és megfogalmaztam a konkrét célkitűzéseimet is. Szeretném a gazdasági élet képviselőivel, a kis- és közepes vállalkozásokkal erősíteni az együttműködést, akárcsak a magyar, ukrán és szlovák határon átívelő kapcsolatokat. Azon is dolgozni fogunk, hogy a CECCAR látható szervezetté váljon, a lakosok és szakemberek is tudjanak létezésünkről. A továbbiakban is nagy hangsúlyt fogunk fektetni a mérlegképes könyvelők képzésére, akiknek évenként indítunk kurzusokat. Az oktatást egyetemi professzorok végzik, így az oktatás minősége garantált.

— Hány tagja van jelenleg a Romániai Könyvszakértők és Mérlegképes Könyvelők Testülete (CECCAR) Szatmár megyei szervezetének, és hogyan válhat valaki aktív taggá?

— Jelenleg 414 aktív tagunk van, akik mérlegképes könyvelőként tevékenykednek. Mindazon személyek aktív tagok lehetnek, akik elvégezték a megfelelő képzéseket és gyakorolják szakmájukat. Az aktív tagok saját könyvelői céget nyithatnak, vagy könyvszakértői cégeknél vezethetnek könyvelői nyilvántartást, gazdasági elemzéseket állíthatnak össze, ugyanakkor gazdasági tanácsadóként is dolgozhatnak. Bízom benne, hogy az előttem álló négy évben hatékony munkát végezhetek a CECCAR élén, és ebben számítok a bizottsági tagok támogatására.

Sógor Beáta