Radu Andrei bajnoki ezüstérmet szerzett a Szatmárnémeti SK-nak

2014.05.27 - 19:34

Több éves „hagyomány” ért véget kedden a szatmárnémeti Csipler Sándor Vívóteremben, ugyanis a felnőtt férfi párbajtőrvívók országos–bajnokságát nem szatmári vívó nyerte meg. Kedd délután a dobogó legfelső fokára az U Craiova sportolója, Alin Mitrică állhatott fel, miután a fináléban legyőzte a Szatmárnémeti VSK párbajtőrvívóját, Radu Andreit.

Az elmúlt négy évben a Szatmárnémeti SK sportolói, Árkosi Bertalan és Adrian Pop nyerték a viadalokat, azelőtt a szatmárnémeti születésű, de a Nagyváradi Crişul színeiben küzdő Nyisztor–Csáki Sándor állt a dobogó legfelső fokán. Idén viszont egyikük sem jutott el még a legjobb nyolc közé sem: Adi Pop (VSK) a 13., a Nyisztor–Csáki (Marosvásárhelyi CSU) a 16., Árkosi (VSK) a 28. helyen zárt.

Radu Andrei mentette meg a Csiszár Ferenc érdemes edző csapatának a becsületét, aki az elmúlt vasárnap az esküvőjén ünnepelt, kedden pedig a döntőig menetelt. „Kiütött a végén a fáradság, érezhető volt az egy hét edzéshiány. A döntőben ráadásul a lábam sem bírta már a terhelést, örülök annak, hogy befejeztem a versenyt, és hogy végre sikerült érmet is szerezni a felnőtteknél” – nyilatkozta Andrei, aki 16 éve vív.

„Minden elismerésem Radunak, aki rég nem szerzett érmet, ráadásul a felnőttek között ez az első dobogós helyezés. Ugyanakkor kicsit többet vártam volna Árkositól és Adi Poptól is. Adi teljesítményén érezhető az edzéshiány, ugyanis már több mint egy hónapja Bukarestbe tartózkodik, ahol hamarosan edzői bizonyítványt kap. Remélem, hogy hamarosan kollégámként köszönthetem a klubnál” – mondta Csiszár Ferenc.

A VSK egyébként debütál a vívósportágban. A Városi Sportklub az elmúlt hónapokban vette fel a szakágai közé a férfi felnőtt párbajtőrvívást. Ugyanakkor a bajnoki küzdelmekben a Szatmárnémeti SK is nevezett, sportolói közül Nagy Lehel a 15. helyen zárt.

Szerdán és csütörtökön a csapatversennyel folytatódnak a küzdelmek. Mivel a tavalyi ezüstérmes szatmári csapat klubot váltott, ezért ma kvalifikációs versenyen vesz részt. Az SK is indít csapatot, amely idén Nagy Lehel, Mácska Ádám, Szép Márton, Páll Norbert felállásban fog küzdeni.