Rádióamatőr–csapatbajnokságban öt aranyérem

2013.08.01 - 14:58

Az Aranyosmeggyesi Sky Lark sportolója, Boér Botond két arany– és egy ezüstéremmel ünnepelte múlt héten a születésnapját, a rádióamatőrök országos csapatbajnokságán, Nagybányán.

Ezúttal is remekeltek az Aranyosmeggyesi Sky Lark rádióamatőr sportolói, ugyanis az elmúlt hétvégén, a Nagybánya környékén rendezett rádiós tájfutó országos csapatbajnokságon öt arany–, öt ezüst–, két bronzérmet szereztek, illetve egy pontozó negyedik helyezést értek el.

A három napos bajnoki megmérettetés során három versenyszámban, 144 MHz sávban, 3,5 MHz sávban és 3,5 MHz sávban, váltó futamon rendeztek küzdelmeket. A szatmári küldöttség egyik „veteránja”, Boér Botond két arany– és egy ezüstéremmel ünnepelte születésnapját. Boér Botond előbb Oláh Istvánnal párban nyerte meg a 144 MHz 40 éves férfiak versenyszámát, majd a 3,5 MHz-es staféta versenyen a vegyesváltóval, Loredana és Maria Bilan oldalán állhatott a dobogó legfelső fokára. Az Oláh Szabolcs, Kujbus József edzőpáros tanítványai közül a Bilan nővérek a 144 MHz 21 éves női kategóriáját nyerték meg, a Nagy Andrea, Bianca Băjan páros pedig a 19 évesek versenyében zárt az első helyen. Aranyéremmel tért még haza az Oláh Marcell, Mihai Meszaros kettős is, ők a 3,5 MHz sáv 21 éves férfiak korosztályos futamát nyerték meg.

Eredmények

144 Mhz

Bajnokok: Boér Botond, Oláh István (40 éves férfiak korosztály), Loredana és Maria Bilan (21 éves nők), Nagy Andrea, Bianca Băjan (19 éves nők)

Ezüstérem: Oláh Marcell, Mihai Meszaros (21 éves férfiak), David és Emanuel Zima (19 éves férfiak).