Pusztadaróc nyerte a Román Kupát

2022.06.25 - 14:28

Már reggel tíz órakor is közel 24 Celsius fokot mutattak a hőmérők, így nem volt könnyű dolga egyik csapatnak sem, hogy a szezon utolsó mérkőzésén is a maximumon tudjon teljesíteni. Nem is tették, így a látványos foci ezen a napon már elmaradt.

cropped-darocOlimpia-1

cropped-darocOlimpia1-3

Végül az a csapat nyert, aki többet vállalt, és többször volt veszélyesebb az ellenfél kapujára. Az Olimpia ugyanis kevés kockázatott vállalt, az első félidőben kaput eltaláló lövése sem volt. Igaz, túloldalt sem volt „sorozattűz” alatt Vlăduț Duca kapuja, az első jegyezhető helyzetre a 25. percig kellett várni: ekkor Vincze Dávid a 16-os széléről lőtt kevéssel a kapu felé. Tíz perccel később, Denis Cubaș ugyan arról a helyről már nem hibázott: bal oldalon vezette végig a labdát, majd 15 méterről kilőtte a hosszú sarok vinklijét (1–0).

cropped-darocOlimpia3-4

cropped-darocOlimpia2-6
Ez a gól feltüzelte a daróciakat és nekiestek ellenfelüknek, viszont Vincze Dávid lövése célt tévesztett, Lakatos Tibor 30 méteres torpedója szabadrúgásból a felső lécen csattant, majd ugyanő, 20 méterről is veszélyeztetett.
A 42. percben egy vitatható helyzetből kettőre növelte előnyét a Recolta: egy indítás után lesgyanús helyzetben vette át a labdát Mester Nándor, aki harmincöt méterről ívelte a lasztit a helyéről kimozduló Duca felett (2–0).

cropped-darocOlimpia4-7

cropped-darocOlimpia5-7
Fordulás után sem változott sokat a helyzet. Igaz, Claudiu Șoproni betalált, de leshelyzet miatt ezt a gólt érvénytelenítette Kopriva Zsolt játékvezető.

Cătălan félpályás sprintje

cropped-darocOlimpiaGol3
A hidegzuhany az Olimpia számára a 62. percben jött, amikor a frissen beállt Ioan Cătălan kapott lendületet, és a pálya bal oldalán, saját térfélről indulva egészen az Olimpia ötöséig vezette a labdát, amit végül lazán a kapuba ívelt Duca mellett (3–0).

cropped-darocOlimpia6-8

cropped-darocOlimpia7-10
Próbálkozott a szatmárnémeti csapat a folytatásban, de az erőtlen lövések a daróci védősorban elakadt, vagy Rápolti Béla kapus ölében landolt. A 72. perctől ráadásul emberelőnyben is játszhattak a sárga-kékek, mivel Ioan Băbuț a második sárga lap után ki lett állítva, de szépítő találat csak a 90. percben érkezett: egy bal oldali szöglet után Raul Raț mesterien, sarokkal lőtte a labdát a kapuba (3–1).

cropped-darocOlimpia14-1

cropped-darocOlimpia16-1
Ez maradt a végeredmény, és bár a meccsen végig idegesen játszottak, a bíró összes ítéletét bírálva, az utolsó sípszó után mégis odamentek az Olimpia játékosai, és sportszerűen gratuláltak a Recolta játékosainak, akik megérdemelten emelhették magasba ismét a Román Kupa trófeáját.

cropped-darocOlimpia8-8

cropped-darocOlimpia11-1

cropped-darocOlimpia12-2

cropped-darocOlimpia13-4

Július 6-án regionális selejtező

Így Pusztadaróc képviseli majd megyénket a sorozat országos selejtezőjében, amely mostantól új arcilatot kap.
Arról már korábban beszámoltunk, hogy a megyei győzteseket csoportokba sorolják az első körben. Hét régióra osztják az ország területét, és régiónként két, egyenként három csapatos csoportokat alakítanak ki, akik körmérkőzéseket játszanak. A régió két csoportjának győztesei egy regionális döntőt játszanak, így összesen 7 csapat jut tovább a sorozat következő körébe
Szatmár megye az északnyugati régióban szerepel Bihar, Beszterce-Naszód, Kolozs, Máramaros és Szilágy megye kupagyőztesei mellett. Hétfőn sorsolják a csoportbeosztást és július 6-án rendezik majd az első mérkőzéseket.

cropped-darocOlimpia9-12

cropped-darocOlimpia10-11

LABDARÚGÓ ROMÁN KUPA, MEGYEI SELEJTEZŐ, DÖNTŐ

Pusztadaróci Recolta – Szatmárnémeti Olimpia 1921 3–1 (2–0)

Gólszerzők: Denis Cubaș 35., Mester Nándor 42., Ioan Cătălan 62., illetve Raul Raț 90.

Recolta: Rápolti Béla – Vincze Levente, Lakatos Tibor, Cosmin Iuhas, Mester Nándor, Vincze Dávid (Alin Caba 90+2.), Angelo Șimon, Ioan Băbuț, Răzvan Aspru (Ioan Cătălan 59.), Denis Cubaș, Flaviu Fechete (Denis Baior 59., Szántai Szabolcs 75.). Vezetőedző: Cosmin Iuhas.

Olimpia: Vlăduț Duca – Alin Lung, Claudiu Șoproni, Denis Haidu, Paul Gombar, Raul Raț, Daniel Godje, Gabriel Costea, Florin Puți (Darius Catricicău 82.), Raul Ștef, Erich Șrepler. Vezetőedző: Ioan Dragomir.

cropped-darocOlimpia15-13

Labdarúgás: Pontokért megy Kolozsvárra az Olimpia VSK

Botos Sándor (Piri) legénysége pénteken Kolozsváron, a Viitorul vendége lesz.

Karate: Román Kupát nyert Vancsa és Bălăcescu, Roman bronzot

Közel volt a dobogóhoz Irina Pop és David Lupişcă is.

Futball: megérdemelt győzelem Biharszentandráson