PSG – City: a milliárdosok BL-csatája

2021.09.27 - 15:05

Az európai szövetség (UEFA) ugyanis Kijevbe delegálta a sípmestert, hogy vezesse a Sahtar Donyeck és az Internazionale Milano találkozóját. Kovács „Tisza” munkáját Vasile Florin Marinescu és Ovidiu Artene asszisztensek segítik, negyedik bírónak pedig Andrei Chivuletét delegálta az UEFA.
Az ukrán együttesnek egyébként balul sikerült a BL idényének a rajtja, hiszen meglepetésre 2–0-s vereséget szenvedett az újonc Sheriff Tiraspol vendégeként. A „bányászokra” viszont ma nehezebb ellenfél vár, hiszen az Internek is kellenek a pontok, miután odahaza a Real Madriddal szemben maradt alul.
A csoport másik mérkőzésén tehát az első forduló két győztese, a Real és a Sheriff áll majd szemtől szemben. A moldovai bajnoki klub történelmében ez lesz a legrangosabb párharc.
Az A-csoportban a manchesteri 6–3 után lipcseiek odahaza a Brugge ellen igazolhatják helyüket a BL-ben. Igaz, a belgák sem szabad lebecsülni, a nyitányon ugyanis a Messi, Neymar, Mbappé csatárhármassal felálló PSG ellen szereztek odahaza egy pontot.
Párizsban egyébként az est slágermérkőzését játsszák majd a dollármilliárdos klubok, a Manchester City lesz a PSG vendége.
A B-csoport párharcai is figyelmet érdemelnek, hiszen a Liverpool a Portonak lesz a vendége, a portugál vendéglátó pedig múlt héten a spanyol bajnok otthonából tért haza ponttal. Az angol együttes viszont a BL első fordulójának legszebb meccsén a Milant verte, most pedig első helyét erősítené meg. A széria másik meccsén pedig a milanói alakulat otthon fogadja az Atléticót, ahol olyan pontokat szerezhet bármelyik csapat, ami biztosan sokat számít majd a végén, ugyanis előreláthatóan ez a kvartett a végletekig kiélezett lesz.
A C-csoportban az Ajax a lisszaboni 5–1-es győzelem után fogadja otthon azt a Beşiktaşt, amely az első fordulóban Isztambulban szenvedett vereséget a Borussiától, míg a BVB odahaza fogadja a Sportingot. Ha a holland és a német együttes ma is győzni fog, akkor vélhetően már most eldől, hogy ez a két együttes készülhet a tavaszi BL-folytatásra.

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

Döntetlenről folytatódik kedden a párharc

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.