Potyagóllal búcsúztatta magát a Reki

2022.07.14 - 09:58

Focizásra alkalmas idő várta Pusztarócon a Román Kupa Szatmár és Bihar megyei selejtezőjének a győztesét szerda késő délután, így nem a kánikulai hőség, hanem a meccs tétjének súlya miatt izzadt erősen a házigazda Recolta és a vendég Biharszentandrási Crișul csapatának a legénysége.

cropped-darocKupa2

cropped-darocKupa1-1

Cosmin Iuhas edzőjátékos tanítványai hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, viszont nem tudtak veszélyes helzyetet kialakítani az ellenfél kapuja előtt: Vincze Dávid, Lakatos Tibor, illetve  Răzvan Aspru lövései vagy beadásai rendre fennakadtak a védők lábán.

cropped-darocKupa4

cropped-darocKupa4-1

Túloldalt viszont Cyrus Habakuk közelről, Carlos Covaciu és Eusebiu Pop pedig távolról vette célba Rápolti Béla kapuját, de a lövések kevéssel célt tévesztettek. Aztán a 42. percben Laurențiu Prundaru már eltalálta a kaput, de a daróci hálóőr hárítani tudott. Egy perccel később viszont hihetetlen hihát vétett Rápolti: Robert Turcan távoli erőtlen lövése pattant meg a kapu előtt, a labda viszont hálóőr öléből kicsorogva a kapuba landolt (0–1).

cropped-darocKupa5-2

Ez maradt a félidő eredménye, a fordulás után pedig a vendégek nem is erőltették a játékot. A daróciak nem tudták szétnyítni az ellenfél védelmét, erőtlen próbálkozásaik pedig néha a kapu területét sem találták el. Viszont nagy riodalmat okozott Vincze Dávid sérülése, akinek a 64. percben egy rossz esés után kiment a válla. A mentősök bevetésére is szükség volt, így hét percen keresztül állt a játék.

cropped-darocKupa7-1

cropped-darocKupa8-4

A fiatal játékos természetesen orvosi kezelésre szorult, míg csapattársai próbáltak legalább egy gólt rúgni az ellenfél kapujába. Ez nem jött össze, de a 89. percben Rápolti nagyott védett, amikor egy keresztpassz után Paul Mihuță közelről, zavartalanul lőhetett kapura.
Habár hat alkalommal állt a játék a cserék miatt, illetve igen hosszú időt töltött a pályán a mentőautó, míg Vincze Dávidot levitték, Mircea Salomir játékvezető mégis úgy ítélte meg, hogy a rendes játékidő után elég az öt perc hosszabbítás. Az amúgy is nagyon gyengén bíráskodó kolozsvári sípmester ezzel alaposan felborzolta a kedélyeket, így rendőri kísérettel tudott csak az öltözőbe menekülni a meccs végén.

cropped-darocKupa6-6

Összegezve, nem feltétlenül a bírókon múlt a pusztadaróciak veresége, hiszen Rápolti poytagóllal ajándékozta meg az ellenfelet, a csapattársai pedig nem voltak hatékonyak a támadójátékban.
Így a Román Kupa északnyugati régiójának a döntőjét a Biharszentandrási Crișul és a másik széria győztese, a Beszterce-Naszód megyei Földri Someșul fogja játszani szombaton, semleges pályán.

cropped-darocKupa9-5
Ezzel véget is ért a Recolta idénye, Iuhas legényeire egy jól megérdemelt vakáció vár. A Liga 4 Elite következő szezonjának a rajtjáról a jövő hét szombati közgyűlésén dönt majd a Szatmár Megyei Labdarúgó Egyesület.

ROMÁN KUPA, 2-ES RÉGIÓ, 2-ES CSOPORT

Pusztadaróci Recolta – Biharszentandrási Crișul 0–1 (0–1)

Gólszerző: Robert Turcan 43.

Recolta: Rápolti Béla – Ioan Băbuț (86. Mezei Gyula), Cosmin Iuhas, Vincze Levente, Ioan Cătălan (90. Dragoș Lăpuște), Răzvan Aspru, Mester Nándor, Angelo Șimon (78. Gherogeh Solomeș), Denis Cubaș (46. Alin Caba), Vincze Dávid (78. Valentino Tafa), Lakatos Tibor. Edző: Cosmin Iuhas.

Crișul: Cosmin Verdes – Eusebiu Pop, Răzvan Matei, Robert Turcan, Marius Pușcaș (87. Coriolan Narcis Chiș), Sergiu Ban, Carlos Covaciu, Cyrus Habakuk, Laurențiu Prundaru (90+3. Cătălin Nicoruț), Daniel Gavriș (73. Cosmin Lașcu), Paul Mihuță (90+3. Andrei Zodi). Vezetőedző: Petru Gabor.

Karate: Román Kupát nyert Vancsa és Bălăcescu, Roman bronzot

Közel volt a dobogóhoz Irina Pop és David Lupişcă is.

Egyéni, junior Román Kupa-győztes lett Mézinger Márton

A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub párbajtőrvívója, Mézinger Márton nyerte csütörtökön a junior korosztályos egyéni Román Kupa-küzdelmeket Bukarestben.