Pótolás után tíz pont már a Ferencváros előnye

2021.01.28 - 12:45

Szerhij Rebrov bajnokcsapata ezzel tíz pontra növelte előnyét a második MOL Fehérvár FC-vel szemben, amely Kisvárdán kapott ki 2–1-re.
A Budafok legutóbb három hónapja, október 25-én győzött a bajnokságban – idegenben, a ZTE ellen –, azóta tíz meccsen mindössze három döntetlenre futotta az erejéből, ezáltal az akkori 4. helyről a kieső 11. pozícióig csúszott vissza.
A kisvárdai mérkőzésen egyébként két szatmári srác kezdő volt a csapatában, illetve a házigazdáknál a Szatmárnémeti LPS-nél nevelkedett Claudiu Bumba is kezdő volt, és 75 percet játszott. A Kisvárda védelmét Cornel Ene erősítette, bár a szatmári srác már a bemelegítés során megsérült, de vállalta a játékot. Fiola Attila egyenlítő (1–1) találata után viszont cserét kért, így 30 percet töltött a pályán.
Túloldalt a román válogatott Rus Adrián végig a pályán volt, és a szatmári védő „ludas” volt a Kisvárda győzelmét jelentő találatnál, hiszen egy támadásnál beragadt, így nem volt les Sassánál, aki egy nappal 33. születésnapja után megszerezte a szabolcsiak győzelmét jelentő gólját (2–1).
A hazai együttes ezzel pontot tett a Vidi négymeccses veretlenségi sorozata végére. Nem mellékesen először győzte le az élvonalban a fehérváriakat.

OTP BANK LIGA, 5. FORDULÓ

Kisvárda Master Good – MOL Fehérvár FC 2–1 (1–1)
Gólszerzők: Simovic 22., Sassá 58., illetve Fiola 28.

Budafoki MTE – Ferencvárosi TC 0–3 (0–1)
Gólszerzők: Uzuni 25. (11-esből), Csontos 58., Haratin 67. (11-esből).

Négyet vágott a Fehérvárnak a Fradi

A második lejátszott bajnoki mérkőzés után sem kapott gólt a magyar labdarúgó OTP Bank Liga idényben a címvédő Ferencváros labdarúgócsapata, sőt, a zöld-fehérek kiütéssel nyerték meg a MOL Fehérvár elleni rangadót.

A hosszabbításban szerzett góllal nyerte a derbit a Fradi

A Zalegerszegi TE kispesti győzelmével indult a magyar labdarúgó élvonalbeli szezon, majd a Mezőkövesd újpesti pontszerzésével folytatódiott az első forduló.

Rus nélkül kezdődik az NB 1

A Budapest Honvéd és a Zalaegerszeg mérkőzésével kezdődik július 29-én a magyar labdarúgó élvonalbeli OTP Bank Liga új idénye.