Ponttal küldték haza a románok Montenegrót

2016.09.05 - 06:44

Nem sok változás történt a román labdarúgó-válogatott játékába az edzőváltás követően sem, és ez a tény az eredményen is látszott: Christopf Daum szövetségi kapitány tanítványai vasárnap Kolozsváron, a Cluj Arénában 1–1-et játszottak Montenegróval a világbajnoki selejtező első fordulójában.

Többnyire kiegyenlített volt a játék, helyzet pedig alig akadt a két kapunál. A második félidőben enyhe mezőnyfölénybe kerültek a trikolórok, de a gól csak a hajrába született, miután Daum pályára küldte a nagykárolyi Bikfalvi Erik helyére Adrian Popát: a 86. percben a Steaua játékosa egy visszafordított labdát rúgott kapásból Bozovics kapujába (1–0). A vendégek viszont a kezdőrúgást követő akcióból azonnal egyenlítettek: egy szabadrúgásból beívelt labdát Jovetics fejelt Pantilimon kapujába (1–1). Mindezek után még győzhetett volna a román csapat, de a ráadás perceiben megítélt 11-esből Stanciu (képünkön) a kapu fölé vágta a labdát, így maradt a döntetlen.

Daum úgy véli, hogy a második félidőben nyújtott teljesítmény alapján a legénysége megérdemelte volna a három pontot. „Az első félidő játéka miatt én is izgultam, hiszen sok új játékos került be a kezdő tizenegybe és én is új vagyok a válogatott kispadján. A második félidőben már jobban játszottak a fiúk, ennek alapján megérdemelték volna a három pontot” — nyilatkozta Daum.

Montenegró szövetségi kapitánya, Ljubisa Tumbakovics úgy véli, hogy a vasárnapi ellenfele tudásán alul teljesített. „Románia csapatában sok jó egyéniség van és ez a mai mérkőzésen látható volt. Többre képesek ők annál, mint amit ezen a meccsen mutattak” — nyilatkozta a szakvezető aki elismerte, szerencséjük volt a találkozó utolsó percében, amikor Stanciu kihagyta a büntetőt.

Labdarúgó-világbajnokság, selejtező, 1. forduló

E-csoport

Románia – Montenegró 1–1 (A. Popa 85. perc, illetve Jovetics 87.)

Dánia – Örményország 1–0 (Eriksen 17.)

Kazahsztán – Lengyelország 2–2 (Hiznicsenko 52., 58., illetve Kapustka 9., Lewandowski 35. – 11-esből).