Pontot szerzett az Astra, a ráadásban mentett a Steaua

2014.11.07 - 05:12

Első pontját szerezte a nemzetközi porondon az Astra Giurgiu labdarúgócsapata.

A román élvonal tavalyi ezüstérmese és Román Kupa–győztese csütörtök este hazai pályán ikszelt a Celtic Glasgow ellen, az Európa Liga csoportkörének 4. fordulójában. A ködben rendezett mérkőzésen a Duna–partiak ezúttal sem voltak megilletődve az ellenfél hírnevétől, viszont a befejezésnél rendre hibáztak. A skótok valamennyi támadása veszélyes volt, többször az ifjabb Silviu Lung parádés védéseinek köszönhették, hogy csak a 32. percben változott az eredmény, amikor Stefan Johansen volt eredményes. A meccs hajrájában William Amorim szépségdíjas góljával egyenlített az Astra, de ez csak a pontszerzésre volt elég, továbbjutni ugyanis már nincs esélye a románok együttesnek. A D–csoportból viszont a Salburg már biztosította a helyét a kupasorozat egyenes kieséses szakaszába, miután csütörtökön 5–1-re győzött a Dinamo Zagreb otthonában.

Európa Liga, 4. forduló, D–csoport

Astra Giurgiu – Celtic Glasgow 1–1 (Amorim 79. perc, illetve Johansen 32.; kiállítva: Laban 90+2. perc – Astra)

Dinamo Zagreb – Salzburg 1–5 (Henríquez 60., illetve Jonatan Soriano 40., 64., 85., Kampl 59., Bruno 72.).

1

Kissé felszínesen vette ellenfelét a Steaua alakulata csütörtökön Portugáliában, a labdarúgó Európa Liga csoportkörének 4. fordulójában, és ezért majdnem ráfázott. A Rio Ave – aki a mérkőzés előtt egyetlen EL–gólját a bukaresti mérkőzésen szerezte – ugyanis bátran játszott, én ennek alapján egyáltalán nem volt meglepő, hogy a szünetig egy gól előnyt szerzett magának. A sérült Boureceanut és Rusescut nélkülöző román bajnokcsapat Keserű góljával egyenlíteni tudott a második félidőben, azonban negyed órával később Diego Lopes tizenegyesből is eredményes volt. A hosszabbítás perceiben emberelőnybe került a Steaua, majd a lefújás előtti pillanatokban Filip mentett pontot a csapatának. Ezzel a fővárosiak őrzik a második helyüket a táblázatban.

Európa Liga, 4. forduló, J–csoport

Dinamo Kijev – Aalborg 2–0 (Vida 70. perc, Huszjev 90+3.; kiállítva: Dragovic 68. – Kijev)

Rio Ave – Steaua 2–2 (Diego Lopes 35., 77. – a másodikat tizenegyesből, illetve Keserü 61., Filip 90+4.; kiállítva: Prince 90+2. – Rio Ave).

Európa Liga, 4. forduló

A–csoport: Apollon Limassol – Mönchengladbach 0–2, FC Zürich – Villarreal 3–2. A csoport állása: 1. M’gladbach 8 pont, 2. Villarreal 7, 3. Zürich 4, 4. Apollon 3.

B–csoport: FC Köbenhavn – Club Brugge 0–4, HJK Helsinki – Torino 2–1. A csoport állása: 1. Bruges 8 pont, 2. Torino 7, 3. Köbenhavn 4, 4. Helsinki 3.

C–csoport: Aszterasz Tripolisz – Tottenham 1–2, Besiktas – Partizan Beograd 2–1. A csoport állása: 1. Besiktas 8 pont, 2. Tottenham 8, 3. Aszterasz 4, 4. Partizan 1.

E–csoport: Dinamo Moszkva – Estoril Praia 1–0, Panathinaikosz – PSV Eindhoven 2–3. A csoport állása: 1. Moszkva 12 pont, 2. PSV 7, 3. Estoril 3, 4. Panathinaikosz 1.

F–csoport: Qarabag Agdam – Dnipro Dnipropetrovszk 1–2, Saint–Étienne – Inter 1–1. A csoport állása: 1. Inter 8 pont, 2. Dnipro 4, 3. Qarabag 4, 4. Saint–Étienne 4.

G–csoport: Feyenoord – Rijeka 2–0, Sevilla – Standard Liege 3–1. A csoport állása: 1. Sevilla 8 pont, 2. Feyenoord 6, 3. Standard 4, 4. Rijeka 4.

H–csoport: Everton – Lille 3–0, Wolfsburg – FK Krasznodar 5–1. A csoport állása: 1. Everton 8 pont, 2. Wolfsburg 7, 3. Lille 3, 4. Krasznodar 2.

I–csoport: Napoli – Young Boys 3–0, Sparta Praha – Slovan Bratislava 4–0. A csoport állása: 1. Napoli 9 pont, 2. Praha 9, 3. Young Boys 6, 4. Slovan 0.

K–csoport: Fiorentina – PAOK 1–1, En Avant Guingamp – Dinamo Minszk 2–0. A csoport állása: 1. Fiorentina 10 pont, 2. Guingamp 7, 3. PAOK 4, 4. Minszk 1.

L–csoport: Legia Warszawa – Metaliszt Harkiv 2–1, Lokeren – Trabzonspor 1–1. A csoport állása: 1. Legia 12 pont, 2. Trabzonspor 7, 3. Lokeren 4, 4. Metaliszt 0.