Pontot szereztek Zilahon a srácok, következik a döntő az osztályozóért

(Fotó: Szatmárnémeti Olimpia VSK)
2024.05.12 - 10:02
Fontos pontot szerzett a Zilahon a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata, hiszen 1–1-et játszott a Liga 3 10-es csoportjának felső házában az éllovas Zilahi SCM elleni mérkőzésen — Botos Sándor, a VSK csapatmenedzsere úgy látja: kicsit elfáradtak a legények.

Az első félidőben nem sok focit láthatott a közönség, kevés alkalommal veszélyeztettek a kapuk előtt, viszont Viorel Chinde egy szépségdíjas góllal vezetést szerzett a csapatunknak: a középpályás végig vezette a labdát a 16-os szélén, majd jobbal védhetetlenül a léc alá bombázta a labdát, David Potean kapusnak esélye sem volt (0–1).
A csapatkapitány Zsiga Ervin, de Pop Nándor is próbálkozott átlövésekkel de célt tévesztettek.

A második félidő izgalmasabb volt, mindkét oldalon adódtak helyzetek. Cosmin Zamfir, Chinde, Moussa Samake és Zsiga is veszélyeztettek, viszont a hazaiak voltak azok, akik betaláltak: Raoul Cristea fordult le a 16-oson belül védőjéről, Alin Burdeț-ről, majd ajtó-ablak helyzetből kilőtte Denis Moldovan kapuját (1–1).
A találkozó utolsó perceiben a srácok letámadták szilágysági ellenfelüket, viszont eredménytelenül. Így az Olimpia VSK marad a táblázat második helyén, és ebből a pozícióból gondolhat a Liga 2-es osztályozó elődöntőjére
Az osztályozós pozícióért viszont még nyerni kell egyet: jövő szombaton idehaza rendezik a „döntőt”, amikor a Máramarosszigeti VSK lesz az ellenfél.

„Úgy érzem, hogy kicsit elfáradtunk. Nem sikerült kellően regeneráljunk teljesen a keddi meccs után. Amúgy kiegyensúlyozott találkozó volt a mai. Megvoltak a lehetőségeink, hogy 1–0-s vezetésüknél ismét betaláljunk és lezárjuk a mérkőzést, de ezek rendre kimaradtak. Jól jön ez a hét pihenő az utolsó bajnoki meccsig. A fiúknak lesz idejük most pihenni, és kellően felkészülni a szigetiek elleni mérkőzésre.” — fogalmazott Botos Sándor, a Szatmárnémeti Olimpia VSK csapatmenedzsere.