Pontot mentettek Marosvásárhelyen

2016.03.21 - 11:40

Őrzi vezető pozícióját a 19 éven aluliak regionális selejtezős csoportjában a Szatmárnémeti Sportlíceum korosztályos csapata.

A Dacian Nastai, Ștefan Gerstenmaier edzőpáros tanítványai az elmúlt hétvégén a Marosvásárhelyi ASA otthonában a mérkőzésé utolsó támadását váltotta gólra, habár a Maros-partiak majd’ 75 percen keresztül emberhátrányba játszottak, miután a bíró kiállította a szabálytalankodó hátvédjüket. A piros lap után tíz perccel a hazaik a vezető gólt is megszerezték, míg a szatmári legények nem találták az „ellenszert” az ellenfél védelmének a felbontására. A hosszabbítás utolsó percében végül sikerült egyenlíteni: Micaș keresztlabdája Ciocanhoz került, aki kitette a lasztit Székely elé, aki nem hibázott (1–1), és góljával az első helyen tartotta a LPS-t. „Már a második tavaszi meccsünket játszottuk, és még mindig mi vagyunk az éllovasok. Ez elsősorban a csapategységnek, a lélekjelenlétnek és a kiváló srácoknak köszönhető, hiszen a nehéz pillanatokban sem vesztették el türelmüket és játszottak a pontszerzésig” — értékelt Nastai, akinek a csapata ezen a hétvégén a Kolozsvári CFR-t fogadja.

A kezdő csapat

Moroz, Vincze L., Oltean, Cătuna, Pârnău (Forgács, 70. perc), Cubaș, Micaș, Székely, Onea, Ciocan, Vincze D. (Topan 55.).

A 6. csoport állása

1. Szatmárnémeti LPS 35 pont/14 mérkőzés, 2. Kolozsvári CFR 34/14, 3. Kolozsvári LPS 29/14, 4. Marosvásárhelyi ASA 25/13, 5. Nagybányai FCM20/13, 6. Nagybányai CSS219/12, 7. Besztercei LPS 17/12, 8. Zilahi FC 10/11, 9. Marosvásárhelyi LPS 7/13, 10. Szászrégeni Municipiul 5/11, 11. Nagyszebeni Interstar 0/13.