Pontot mentett a LPS, és marad csoportelső

2017.04.23 - 10:18

A 10. percben már 2–0-ra vezetett és 11-est is kihagyott az ellenfél, de innen állt fel a Szatmárnémeti LPS 19 évesek csapata, és egyenlített úgy, hogy 11-es hagyott ki, és kapufát is rúgott.

Jó iramú mérkőzésen szerzett pontot és őrizte meg a csoport első helyét a korosztályos élvonalbeli bajnokságban a Szatmárnémeti LPS labdarúgócsapata. Dacian Nastai edző legényei szombaton a Nyugati csoport 4. helyén álló, és nyolc pont távolságra levő Kolozsvári Ardealult fogadták az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban, a vendégek pedig a 10. másodpercben már vezettek, a középpályáról beívelt góllal (0–1). A 10. percben már 0–2 volt az állás, ráadásul előtte a kolozsvári egy tizenegyest is kihagytak – pontosabban a sérült Sebastian Moroz helyén Alex Cădar védett.

A második félidőben is hatalmas iramban játszott a két csapat, a vendégvédelem pedig nehezen tudott helyt állni. Így jutott három 11-eshez a LPS kevesebb mint 20 perc alatt: az elsőt Ciocan értékesítette (1–2), hét perccel később pedig kihagyta a másodikat. Így a 72. percben már Onea állt a büntetőhöz, aki 2–2-re hozta fel a csapatát. A hajrában a kegyelemdöfést is megadhatta volna a szatmári legénység, de Székely Márk lövése után a labda a kapufán csattant.

A LPS 50 ponttal vezeti a szériát és még három mérkőzést kell játsszon, de már csak négy pont az előnye a Temesvári Kiválósági Központ előtt – a Bega-parti alakulat szombaton a Szatmárnémeti Olimpiát 5–0-ra verte. Április utolsó hétvégéjén a Temesvári ACS Poli (5. hely) vendége lesz a LPS, majd a Pandurii Tg. Jiu (6.) együttest fogadja Szatmáron. A Nagyváradi LPS Bihor (9.) otthonában játszik a csapat május 6-án, és ha mindhárom mérkőzést megnyeri, akkor hátradőlve, az első helyről nézheti az utolsó forduló történéseit, amikor szabadnapos lesz. Ezután következik a bajnoki elődöntő. Úgy tűnik, hogy a Keleti csoportban eldőlt, hogy a Bukaresti Dinamo az első, a Konstancai Viitorul pedig a második helyről jut az elődöntőbe.

A LPS felállása az Ardealul elleni találkozón: Cădar – Silaghi, Santai, Cătuna, Opriș, Micaș, Nagy, Cubaș (Forgács, 68. perc), Onea, Székely, Ciocan.